Home Aktualności KINDER SPORT – 2ki siatkarskie
PDF 

W Walentynki - 14 lutego 2015 r. w GOSiR w Jedliczu, odbył się I Turniej Dwójek Siatkarskich Dziewcząt – klasy IV SP. Są to eliminacje do finału wojewódzkiego w ramach ogólnopolskiego turnieju dla dzieci Kinder Sport. W turnieju po raz pierwszy wystartowały uczennice ZSP w Jedliczu, które swoje rozgrywki toczą w tzw. grupie południowej i reprezentują GOSiR Jedlicze. W turnieju wzięło udział 12 zespołów z regionu: były drużyny z Krosna, Dębowca i Jedlicza.

Zawodniczki rozgrywały mecze w grupach, systemem „każdy z każdym” do 15 - stu punktów. Młode zawodniczki walczyły na wyznaczonych boiskach o wymiarach 4,5m x 5m, na siatce na wysokości 2.00 m, piłką nr 4. Obowiązywały zasady minisiatkówki. Każda drużyna rozegrała 8 spotkań. Za zajęte miejsca drużyna otrzymała punkty – po czterech turniejach – drużyny które zajmą miejsca 1 – 4 awansują do finału wojewódzkiego.

Pojedynki były bardzo zacięte, a emocje duże. Dla młodych adeptek siatkówki był to pierwszy tak poważny turniej. Na zakończenie uczestniczki otrzymały dyplomy i słodki poczęstunek.

Dla naszej reprezentacji było to nowe doświadczenie. Ostatecznie po wyrównanych pojedynkach nasze pary zajęły: III, IV, IX i X miejsca. Małe punkty zadecydowały, że nie było to miejsce II. Dziewczynki miały okazje spotkać się z koleżankami z innych rejonów województwa, porównać swoje umiejętności i zawrzeć nowe znajomości. Zawody sędziowały i pomagały prowadzić ich starsze koleżanki z gimnazjum.

Skład drużyny: Jedlicze I - Izabela Bolanowska, Karolina Dobosz,

Jedlicze II – Zuzanna Jaskółka, Adriana Janas, Jedlicze III – Beata Bek, Aleksandra Gabor, Jedlicze IV – Weronika Wiśniowska i Aleksandra Hap, Victoria Gmółka.

Turniej zorganizowała i opiekę sprawowała pani Beata Wosiewicz.

Klasyfikacja po I turnieju: Krosno I – 15 pkt., Krosno II – 13 pkt., Jedlicze I – 11 pkt., Jedlicze II – 9 pkt., Dębowiec I – 8 pkt., Dębowiec III – 7 pkt., Krosno IV – 6 pkt., Krosno III – 5 pkt., Jedlicze III – 4 pkt., Jedlicze IV – 3 pkt., Dębowiec II – 2 pkt., Jedlicze PK – 1 pkt.

Kolejny turniej 2-ek już w marca w Krośnie, tam dziewczęta powalczą
o jeszcze lepsze lokaty i punkty aby uzyskać miejsce premiowane wejściem do finału wojewódzkiego. 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 44 gości 

Statystyki

Odsłon : 1913311

Pogoda