Home Aktualności Próbny sprawdzian szóstoklasistów
PDF 

17 grudnia 2014r. 49 szóstoklasistów z naszej szkoły przystąpiło do próbnego sprawdzianu, przygotowanego przez CKE, który w tym roku po raz pierwszy jest przeprowadzony w nowej formule.

Sprawdzian składał się z dwóch części. Pierwsza trwała 80 minut i sprawdzała umiejętności i wiedzę z języka polskiego oraz matematyki. Uczniowie rozwiązywali nowe typy zadań zamkniętych: wielokrotnego wyboru, prawda-fałsz, na dobieranie, zadania otwarte, musieli także napisać opowiadanie.

Druga część egzaminu to test językowy. Ta część sprawdzianu trwała 45 minut i sprawdzała stopień opanowania wymagań z języka angielskiego. Uczniowie po odsłuchaniu odtworzonego tekstu z płyty CD rozwiązywali zadania zamknięte.

Próbny sprawdzian to duże wyzwanie dla naszych szóstoklasistów, są bowiem pierwszym rocznikiem, który zmierzy się z nowym arkuszem. Zwiększony udział zadań sprawdzających umiejętności złożone, operowanie wiedzą, rozwiązywanie problemów, a także większa różnorodność tekstów źródłowych, to zmiany do których wszyscy muszą się dobrze przygotować. To także czas by nauczyć się gospodarowania czasem jaki mają, bowiem w ciągu 125 minut trwania całego egzaminu musieli rozwiązać aż 39 zadań.

Mamy nadzieję, że ta próba wiedzy, sił i umiejętności, zapoznanie się ze strukturą nowego arkusza oraz formą sprawdzianu, pomoże wszystkim szóstoklasistom wyciągnąć wnioski, zmobilizuje do dalszej pracy, co przełoży się na satysfakcjonujący wynik kwietniowego sprawdzianu.

 

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 38 gości 

Statystyki

Odsłon : 1914719

Pogoda