Home Aktualności Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej uczestnikami projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.

Ze względu na olbrzymie zainteresowanie w ubiegłym roku szkolnym projektem Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, również w tym roku uczniowie klas szóstych oraz 1-3 w Jedliczu uczestniczą w nim po raz kolejny.
Inicjatorami udziału naszej szkoły w tym przedsięwzięciu są: Bożena Janocha, Barbara Krawczyk, Jolanta Szmarzowska oraz Mariusz Zajdel.
Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to projekt o dziewięcioletniej tradycji, który powstał z myślą o edukacji filmowej młodych widzów. Obecnie jest realizowany w kinach 22 miast Polski. Pozwala on na realizację różnych elementów podstawy programowej. Uzyskał patronat Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz rekomendację kilku wojewódzkich kuratorów oświaty. Popierają go również uznani reżyserzy (m.in. Andrzej Wajda) i aktorzy.
W tematykę filmu wprowadza widzów prelekcja psychologa, poświęcona poruszanym w filmie problemom. Nauczyciele otrzymują interdyscyplinarne materiały dydaktyczne (informacje o filmie i reżyserze, scenariusze lekcji, karty pracy itp.) do wykorzystania w szkole. Pozwalają one rozwijać skuteczniejszą i bardziej świadomą komunikację z uczniami. Po seansie uczestnicy biorą udział w warsztatach oraz konkursach.
Pierwsza projekcja, w bieżącym roku, miała miejsce dnia 07.10.2010 r. w artKinie w Krośnie. Wzięło w niej udział 45 uczniów pod opieką Bożeny Janochy, Barbary Krawczyk, Alicji Zdebskiej, Mariusza Zajdla.

Film „Krokodyle z przedmieścia” (2009 r.), w reż. Christiana Dietera, przedstawia historię niepełnosprawnego chłopca, który wprowadził się wraz z rodzicami do domu na przedmieściu. Nie zna nikogo w okolicy, więc próbuje zaprzyjaźnić się z paczką uprzedzonych do niego rówieśników.
Kolejny wyjazd planowany jest na dzień 05 listopada 2010 r.

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 52 gości 

Statystyki

Odsłon : 1913141

Pogoda