Home Aktualności Historia hobbita na deskach teatru.
PDF 

 

31 października 2014 roku uczniowie z klasy 6a,5a, 5b i 4a wyjechali do RCKP w Krośnie na spektakl pt. „Hobbit, czyli tam i z powrotem” przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia. 

Przedstawiona na deskach teatru historia, to nie tylko piękna baśń o smokach i krasnoludach, to również rzecz o przyjaźni, odwadze
i poświęceniu. Młody i niedoświadczony bohater – hobbit Bilbo Baggins wyrusza na daleką wyprawę, która w konsekwencji zmieni całe jego dotychczasowe życie. Pokonując liczne niebezpieczeństwa i stawiając czoła własnym słabościom, bohater „dorasta”, dowiaduje się wiele
o sobie samym, sprawdza granice własnych możliwości, poznaje smak klęski i wygranej, lecz nade wszystko dociera do kresu drogi, na końcu której czeka wymarzona nagroda.

Młodzi widzowie, którzy odbyli magiczną wyprawę do Śródziemia Trzeciej Ery, przekonali się, że i dzisiaj w każdym z nas drzemie coś z małego dzielnego hobbita. Duże wrażenie zrobiła na młodej publiczności charakteryzacja sceniczna, dzięki której baśniowe postaci – krasnoludy, hobbici, trolle czy elfy stawały się na chwilę rzeczywistością.

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 55 gości 

Statystyki

Odsłon : 1913143

Pogoda