Home Aktualności Majówka Misyjna
PDF 

13 maja 2014 dzieci z Ognisk Misyjnych z naszej parafii (a trzeba wam wiedzieć, że w naszej parafii działa dwa Ogniska Misyjne PDMD: Misyjne Listki Dobra – w szkole podstawowej w Jedliczu i Słoneczna Gromada Antoniego – w szkole podstawowej w Długiem) wzięły udział w Majówce Misyjnej organizowanej przez ss. Klawerianki z Krosna. Wcześniej dzieci wzięły udział w konkursie: Dom mojego przyjaciela z Misji i paca wykonana przez naszych misjonarzy zdobyła nagrodę. Z naszej szkoły w majówce uczestniczyło dziesięciu uczniów pod opieką ks. Marcina Nowaka i s. Bereniki. Mieli okazję poznać dzieci i młodzież zaangażowaną w działalność misyjną. Ciekawie opowiadał o życiu w Ugandy o. Otto Katto grając przy okazji na afrykańskich instrumentach, a siostra Regina Borges Fernandes z Wysp Zielonego Przylądka przedstawiła wszystkim historię malej dziewczynki –Gervanii, która w wyniku pożaru utraciła nogę, uszy, a całe ciało pokryte jest bliznami. Dzieci uczestniczące w majówce właśnie dla niej składały swe ofiary.

Po Mszy Świętej dzieci uczestniczyły w rożnych zabawach i zaangażowały się we wspólne budowanie domów z misji. Po majówce w oczekiwaniu na autokar, korzystaliśmy z siłowni zainstalowanej na placu za MOSiR – em. Wszyscy wrócili do domów z radością i pełni nowych doświadczeń.

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 37 gości 

Statystyki

Odsłon : 1909207

Pogoda