Home Aktualności Spotkanie autorskie z Melanią Kapelusz
PDF 

 

            W dniu 8 maja 2014 r. o godz. 11.00 dzieci z klasy III a i III b naszej szkoły uczestniczyły w spotkaniu autorskim z pisarką książek dla dzieci Melanią Kapelusz , zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Jedliczu .

Pisarka zadebiutowała w 2006 r. dwutomowym cyklem książek o przygodach sympatycznej sześcioletniej dziewczynki z charakterem i wybujałą wyobraźnią „Kinga i co z niej wyrośnie” i „Kinga i jak ją rozgryźć” . Znana jest też ze zbioru opowiadań o paczce trzynastu zaprzyjaźnionych skrzatów

pt. „Krasnoludki” oraz bajki o kocich perypetiach pt. „Koty, czyli historie
z pewnego podwórka”.

Współpracuje z magazynem „Świerszczyk”, w którym tworzy pamiętnik tytułowego bohatera.

            Utwory autorki są cenione za mądre połączenie humoru i łagodnej dydaktyki . Przy jej bajkach bawią się nie tylko dzieci. Książki Melanii Kapelusz trafnie oddają świat widziany oczyma najmłodszych. Autorka doskonale umiejętnie wchodzi w rolę dziecka, pozwalając mu na przeżywanie różnorodnych uczuć i emocji. To świetnie napisane powieści pełne uroku i humoru.

Melania Kapelusz jest absolwentką prawa i studiów literacko – artystycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim .

Po spotkaniu dzieci miały możliwość porozmawiania z autorką , zakupienia jej książek z dedykacjami oraz zdobycia autografów . Spotkanie z pisarką bardzo zainteresowało dzieci i zachęciło do lektury jej książek .

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 66 gości 

Statystyki

Odsłon : 1910091

Pogoda