Home Aktualności „Tacy jak my”-spektakl teatralny
PDF 

„Tacy jak my”, czyli spektakl o tym, co w życiu jest ważne, ważniejsze i najważniejsze. 

21 marca uczniowie klasy 4a, 4b i 5a obejrzeli w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie spektakl pt. „Tacy jak my” przygotowany przez Teatr „Artenes” z Wrocławia

Przesłanie zawarte w sztuce można ująć w słowach: Jesteś odpowiedzialny za świat, w którym żyjesz i za ludzi, których spotykasz na swojej drodze. Bez względu na wiek, płeć, kolor skóry, wyznawaną religię czy stan zdrowia, żyjąc wśród innych ludzi, chcemy być przez nich traktowani co najmniej równorzędnie. A jednak jest w nas coś, co kusi do stawiania siebie i swoich praw powyżej innych. Akceptacja nie jest zarezerwowana wyłącznie dla siebie. Wynosimy ją z domu, uczymy się w szkole, czasem dochodzimy do niej na drodze własnych doświadczeń i głębszych przemyśleń.

„ Życie to nieustanna wędrówka, a najciekawszą jej częścią są ludzie, których podczas niej spotykamy”. Sztuka pt. „Tacy jak my” pokazała, jak duży wpływ na nasze życie mogą mieć osoby przypadkowo spotkane na ulicy. „Czasem ci zupełnie obcy ludzie dają nam szansę na całkiem nowe, lepsze życie”. Główny bohater umiał tę szansę wykorzystać, a młodzi widzowie docenili jego wewnętrzną przemianę.

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 68 gości 

Statystyki

Odsłon : 1909242

Pogoda