Home Aktualności Członkowie SKO na wystawie w NBP
PDF 

Członkowie SKO na wystawie w NBP

Członkowie SKO oraz uczniowie z klas IV-VI udali się wczoraj do Rzeszowa, do Oddziału NBP na wystawę "Euro, waluta europejska".
Wystawę przygotowała Komisja Europejska we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim. Ukazuje ona historię wspólnej waluty europejskiej oraz proces, który doprowadził do utworzenia Unii Gospodarczej i Walutowej. W atrakcyjny sposób przedstawiono również historię strefy euro, rolę euro w Unii Europejskiej i świecie oraz jej znaczenia dla obywateli. Wystawa zawiera także informacje na temat polityki gospodarczej UE, warunków uczestnictwa w strefie euro oraz perspektyw przyjęcia wspólnej waluty europejskiej przez Polskę.
Narodowy Bank Polski przygotował dla zwiedzających wystawę wiele miłych niespodzianek. Uczniowie mieli okazję samodzielnie wybić sobie pamiątkowe medale, otrzymali wiele upominków: plakaty, informatory, puzzle, notesy, krążki do rzucania frisbee. Mogli również wymienić tradycyjne monet dwuzłotowe na okolicznościowe, jakie ukazały się w ostatnim czasie.

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 78 gości 

Statystyki

Odsłon : 1913376

Pogoda