Home Aktualności Spektakl teatralny „Tygrys Pietrek”
PDF 

 

12 grudnia 2013 r. o godz.11 .00 uczniowie klas 0 – III obejrzeli spektakl teatralny „Tygrys Pietrek” w Sali Rafinerii „Jedlicze” S.A. Przedstawienie przygotowali aktorzy teatru „Maska” z Rzeszowa. Oparto go na opowieści Hanny Januszewskiej pod tym samym tytułem. 

            Historia opowiada o małym tygrysie, który boi się wszystkiego, nawet brzęczenia muchy . Zaniepokojona tym faktem matka tygrysica postanawia z innymi tygrysami pokazać malcowi, co to jest strach i skąd się bierze odwagę. Kreują różne światy , wcielają się w różne postacie, stawiają przed Pietrkiem rozmaite zadania, 
a wszystko to dzieje się w jednym miejscu – w cyrku, przy sznurach
z praniem. Przy pomocy dziecięcej wyobraźni mały tygrys odbywa niezwykłą podróż, podczas której doświadcza rozmaitych rodzajów odwagi i uświadamia sobie, jak ważna jest w życiu rodzina. 

            Przejrzysta fabuła, dowcipny tekst, zabawne sytuacje, śmieszne kostiumy, wesoła muzyka i żywiołowa gra aktorska sprawiły, że mali widzowie z dużym zaangażowaniem śledzili losy małego Tygryska. Ten ciepły i wesoły spektakl wszystkim bardzo się podobał.

 

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 79 gości 

Statystyki

Odsłon : 1918865

Pogoda