Home Aktualności Szkolny Dzień Ziemi
PDF 

Szkolny Dzień Ziemi

 

W dniu 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji odbył się w naszej szkole apel przygotowany przez zuchy z 11 Gromady Zuchowej Laskowe Orzeszki. W zaprezentowanym programie artystyczno – edukacyjnym zuchy zachęcały wszystkich do dbania o środowisko naturalne.

Ważnym przesłaniem programu było kształtowanie właściwych postaw wobec ochrony lasów, wody i powietrza oraz uświadomienie najmłodszym uczniom, że wszyscy jesteśmy częścią otaczającej nas przyrody, a chroniąc ją gwarantujemy sobie zdrowsze i lepsze życie.

W dalszej części programu odbył się konkurs wiedzy ekologicznej, w którym reprezentacji poszczególnych klas od 1 do 3 prezentowali wykonane wcześniej plakaty na temat: „Chronione zwierzęta i ptaki Polski”. W kolejnych zmianach m.in. odgadywali zagadki, kalambury, wykazywali się umiejętnością segregowania śmieci.

Miejmy nadzieję, że dzięki takim inicjatywom i zdobytym wiadomościom Święto Ziemi potrwa w naszej szkole dłużej niż jeden dzień.

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 65 gości 

Statystyki

Odsłon : 1910089

Pogoda