Home Aktualności Liga Lektur Szkolnych „Tajemniczy ogród”
PDF 

 

         10 czerwca 2020 roku odbył się ostatni konkurs w ramach Ligi Lektur Szkolnych klas czwartych. Do rywalizacji przystąpiło dziewiętnaścioro uczniów, którzy zmierzyli się z lekturą „Tajemniczy ogród”.

Kto powiedział, że Mary ma „gębę jak z serwatki”? Jakiego koloru był monogram na teczce, którą Mary dostała od pana Cravena? Kto jako chłopiec służył kiedyś na okręcie? Z którego kraju pochodził handlarz, od którego mama Marthy kupiła skakankę? Jakie nazwisko nosił mężczyzna, którego uważano za najsilniejszego w okolicy? Co Dick dostał na obiad, gdy wraz z Mary przebywał pierwszy raz w ogrodzie? Jak miała na imię siostra Bazylego?

To tylko niektóre pytania, na które musieli odpowiadać uczestnicy konkursu. Każdy z nich zmierzył się z testem on-line, który zawierał sto pytań. Uczniowie mieli godzinę, by przesłać swoje rozwiązania. Po podliczeniu wyników okazało się, że wśród laureatów znaleźli się ci sami uczniowie, którzy tryumfowali w ostatnim konkursie. Tym razem jednak zamienili się kolejnością. Warto podkreślić, że w czołowej trójce o końcowej klasyfikacji zdecydował jeden punkt. Ze swojego pierwszego zwycięstwa w Lidze Lektur Szkolnych może cieszyć się Daniel Chochołek, który wyprzedził Julię Świdrak oraz Pawła Piękosia.

Wyniki konkursu:
1.Daniel Chochołek – 4 A
2. Julia Świdrak – 4 B
3. Paweł Piękoś – 4 B

Wyróżnienie: Amelia Janas – 4 A

Ponadto w czołowej dziesiątce znaleźli się: Roksana Machnik, Julia Momot, Weronika Kosiek, Zuzanna Matuszewska, Maciej Niemiec oraz Magdalena Smoleń.

Uczestnicy konkursu otrzymali pozytywne wpisy oraz oceny z języka polskiego. Zawodnicy uzyskali też punkty do ostatecznego rankingu, który zostanie opublikowany już wkrótce. Ze względu na wyjątkowe okoliczności uroczyste wręczenie nagród będzie miało miejsce dopiero w przyszłym roku szkolnym.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Michał Stój

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 41 gości 

Statystyki

Odsłon : 1914721

Pogoda