Home Archiwum
PDF Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 07 czerwca 2020 08:01

 

         5 czerwca 2020 roku odbył się konkurs w ramach Ligi Lektur Szkolnych klas czwartych. Do rywalizacji przystąpiło dziewiętnaścioro uczniów, którzy przenieśli się do Narnii, by śledzić losy Aslana oraz synów Adama i córek Ewy.

Kto został aresztowany za spisek najwyższego stopnia przeciwko czarownicy? Co pani Bobrowa podała dzieciom do picia w trakcie posiłku? Przed jakim zwierzęciem Zuzanna schowała się na drzewie? Kto zabił Maugrima? Kto był właścicielem książki „Życie i pisma Sylena”? Jak nazywała się gospodyni profesora? Gdzie rosły Ogniste Kwiaty?

To tylko niektóre pytania, na które musieli odpowiadać uczestnicy konkursu. Każdy z nich zmierzył się z testem on-line, który zawierał sto pytań. Uczniowie mieli godzinę, by przesłać swoje rozwiązania. Po podliczeniu wyników okazało się, że zwycięzcą został Paweł Piękoś, który wyprzedził Daniela Chochołka oraz Julię Świdrak.

Wyniki konkursu:
1.Paweł Piękoś – 4 B
2. Daniel Chochołek – 4 A
3. Julia Świdrak – 4 B

Wyróżnienie: Amelia Janas – 4 A

Ponadto w czołowej dziesiątce znaleźli się: Julia Momot, Martyna Wiater, Magdalena Smoleń, Maciej Niemiec, Weronika Kosiek oraz Zuzanna Matuszewska.

Uczestnicy konkursu otrzymali pozytywne wpisy oraz oceny z języka polskiego. Zawodnicy uzyskali też punkty do rankingu. Ze względu na wyjątkowe okoliczności uroczyste wręczenie nagród prawdopodobnie będzie miało miejsce dopiero w przyszłym roku szkolnym.

Przypominamy, że ostatni konkurs dla czwartoklasistów odbędzie się w najbliższą środę. Tematem rywalizacji będzie „Tajemniczy ogród”.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Michał Stój

 

Poprawiony: niedziela, 07 czerwca 2020 08:06
 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 43 gości 

Statystyki

Odsłon : 1913312

Pogoda