Home Archiwum
PDF Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 05 czerwca 2020 18:48

 

         4 czerwca 2020 roku odbył się ostatni konkurs w ramach Ligi Lektur Szkolnych klas szóstych. Nietypowa forma nie odstraszyła uczestników, ponieważ w rywalizacji wzięło udział dwadzieścioro troje uczniów, którzy zmierzyli się z problematyką powieści „Ten obcy”.

Co Zenek nazwał sportem nie dla tchórzów? Jaki gatunek jabłek podkradali bohaterowie? Co babka kazała kupić Julkowi w dniu, w którym planowali rowerową wyprawę? Jakiego koloru był kubeczek Uli, z którego piła na wyspie? Jak nazywała się miejscowość, w której wujek Zenka budował most? Jak brzmiało panieńskie nazwisko matki Zenka? Kto był właścicielem dekawki?

To tylko niektóre pytania, na które musieli odpowiadać uczestnicy konkursu. Każdy z nich zmierzył się z testem on-line, który zawierał sto pytań. Uczniowie mieli godzinę, by przesłać swoje rozwiązania. Po podliczeniu wyników okazało się, że osoba z drugiego miejsca ma tylko jeden punkt mniej od zwycięzcy… Kto okazał się szczęśliwym wygranym?

Swoją dominację w tegorocznej edycji potwierdził Bartosz Waśko z klasy VI a, który wygrał wszystkie cztery konkursy! O wielkim pechu może mówić Mikołaj Wrona, który był naprawdę blisko swojej pierwszej wygranej.

Wyniki konkursu:
1.Bartosz Waśko – 6 A
2. Mikołaj Wrona – 6 B
3. Bartosz Gancarz – 6 B

Wyróżnienie: Szymon Dudzik – 6 B

Ponadto w czołowej dziesiątce znaleźli się: Zofia Bodaszewska, Karol Słabniak, Emilia Cempa, Julia Chyżyńska, Karolina Pętlak oraz Hanna Wajs.

Uczestnicy konkursu otrzymali pozytywne wpisy oraz oceny z języka polskiego. Zawodnicy uzyskali też punkty do rankingu. Ze względu na wyjątkowe okoliczności uroczyste wręczenie nagród prawdopodobnie będzie miało miejsce dopiero w przyszłym roku szkolnym. Wkrótce podamy też ostateczne wyniki Ligi Lektur Szkolnych klas szóstych.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Michał Stój

 

 

Poprawiony: piątek, 05 czerwca 2020 18:53
 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 

Statystyki

Odsłon : 1913253

Pogoda