Home Archiwum
PDF Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 04 czerwca 2020 19:22

 

         3 czerwca 2020 roku odbył się ostatni konkurs w ramach Ligi Lektur Szkolnych klas piątych. Tym razem zmagania miały nietypowy charakter, ponieważ odbyły się w zmienionej formule, na co wpłynęła sytuacja związana z panującą epidemią.

Na szczęście chętnych nie zabrakło. Tematem konkursu była powieść Małgorzaty Musierowicz „Kłamczucha”, do rywalizacji przystąpiło trzydzieścioro pięcioro uczniów.

Co znajdowało się na szczycie dachu opery w Poznaniu? W którym roku urodził się Tomcio? Jak miał na imię Hajduk, kolega Pawła? Kompot z jakich owoców pił Mamert, gdy pierwszy raz odwiedziła ich Aniela? Do którego boga została porównana uroda Pawła? Co było nazywane „Teatralką”? Na co chorował ojciec Anieli? W co grała rodzina Mamerta w dniu, gdy pierwszy raz odwiedziła ich Aniela? Kto, zdaniem Dmuchawca, nadawał się do ról szekspirowskich mniej niż do baletu?

         To tylko niektóre pytania, na które musieli odpowiadać uczestnicy konkursu. Każdy z nich zmierzył się z testem on-line, który zawierał sto pytań. Uczniowie mieli godzinę, by przesłać swoje rozwiązania. Po podliczeniu wyników okazało się, że najlepsza była Julia Łucka z klasy Vc. Na podium znalazła się jeszcze Patrycja Borula oraz Zuzanna Kołacz. Wyróżnienie przypadło Natalii Sanockiej.

Wyniki konkursu:
1.Julia Łucka – 5 C
2. Patrycja Borula – 5 A
3. Zuzanna Kołacz – 5 A

Wyróżnienie: Natalia Sanocka – 5 B

Ponadto w czołowej dziesiątce znaleźli się: Wiktor Kołek, Piotr Kłapkowski, Michał Tuleja, Maya Sztaba, Sandra Peszko oraz Lena Czechowicz.

Uczestnicy konkursu otrzymali pozytywne wpisy oraz oceny z języka polskiego. Zawodnicy uzyskali też punkty do rankingu. Ze względu na wyjątkowe okoliczności uroczyste wręczenie nagród prawdopodobnie będzie miało miejsce dopiero w przyszłym roku szkolnym. Wkrótce podamy też ostateczne wyniki Ligi Lektur Szkolnych klas piątych.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

                                                                  Michał Stój

 

 

Poprawiony: czwartek, 04 czerwca 2020 19:30
 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 39 gości 

Statystyki

Odsłon : 1913288

Pogoda