Home Aktualności Sukces Mateusza Fałata w konkursie geologiczno-środowiskowym.
PDF 

1 czerwca 2020 roku rozstrzygnięty został półfinałowy etap ogólnopolskiego konkursu "Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro"zorganizowanego przezPaństwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy. Celem konkursu jest upowszechnianie wśród uczniów wiedzy o naszym dziedzictwie naturalnym, konieczności i możliwościach jego ochrony. W 2020 roku konkurs odbywał się pod hasłem: (R)EWOLUCJE ZIEMI.

Konkurs polegał na samodzielnym przygotowaniu przez uczestnika pracy pisemnej zgodnie z wybranym tematem i z wymogami formalnymi.

Z radością informujemy, że uczeń naszej szkoły, Mateusz Fałat, zajął drugie miejsce w etapie półfinałowym konkursu organizowanym przez krakowski odział PIG – PIB, w którym udział wzięli uczniowie z dwóch województw – podkarpackiego i małopolskiego. To ogromny sukces siódmoklasisty, nie tylko ze względu na dużą konkurencję, ale i prestiż organizatora - jeden z najstarszych polskich instytutów naukowych o zasięgu ogólnokrajowym. 

Mateusz napisał znakomitą pracę na temat: Elektromobilność - SmartHome- 5G – Zero Waste Technology – Odnawialne Źródła Energii – Data Cloud – Sztuczna Inteligencja. Czy rewolucyjne technologie zmieniające nasze codzienne życie wpływają na naszą Ziemię? Czy może właśnie Ziemia i jej szeroko rozumiane dobra, lub ich deficyt, bardziej wpływa na rozwój technologii? Czy rozwój technologiczny sprzyja trosce o Ziemię czy przyczyni się do ewolucji na Ziemi?

Praca zawierała spojrzenie na przyszłość naszej planety poprzez pryzmat procesów, które kształtowały jej środowisko w przeszłości i tych działalności człowieka, które zmieniają to środowisko obecnie.

Sukces Mateusza jest tym większy, że praca powstawała już w czasie trwającej pandemii, co nie ułatwiało zbierania materiałów i współpracy z opiekunem.

Gratulujemy!

Opiekun pracy: Alicja Zdebska

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 54 gości 

Statystyki

Odsłon : 1913099

Pogoda