Home Aktualności VII Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego im. J. i W. Grimm.
PDF 

 

   Dnia 11 marca 2020 r. w Miejskim Zespole Szkół nr 4 w Krośnie odbył się VII Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego im. J. i W. Grimm. W konkursie wzięło udział 4 uczniów naszej szkoły – Katarzyna Haniebnik ( kl. VIII a), Konrad Filar ( kl. VIII b), Julia Wiśniowska( kl. VII b) i Oskar Pitrus
kl.VIIb). Konkurs odbywał się na dwóch poziomach: poziom pierwszy – szkoła podstawowa, poziom drugi – szkoły ponadpodstawowe. Podczas etapu wojewódzkiego uczniowie rozwiązywali test wielokrotnego wyboru sprawdzający umiejętności leksykalno – gramatyczne z języka niemieckiego (na poziomie poszczególnych klas) oraz wiedzę o państwach niemieckojęzycznych.
   Celem konkursu jest doskonalenie znajomości języka niemieckiego oraz motywowanie uczniów do jego nauki, w szczególności uczniów klas najmłodszych.
   Główną nagrodą jest kurs językowy ufundowany przez Pana Roberta Tomasiewicza – Dyrektora SUCCESS SCHOOL OF ENGLISH w Krośnie. Patronat nad konkursem objęli również Prezydent Miasta Krosna oraz Ambasada Szwajcarii w Polsce. Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe, bony podarunkowe do księgarni Empik oraz dyplomy ufundowane przez organizatorów i prywatnych sponsorów. Ponadto konkurs znajduje się na liście konkursów kuratoryjnych, więc laureaci powinni mieć zapis na świadectwie i dodatkowe punkty przy przyjęciu do szkół średnich.

   Życzymy sukcesów naszym uczniom.

Nauczyciel języka niemieckiego: Renata Grzebyk

 

 

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości 

Statystyki

Odsłon : 1884148

Pogoda