Home Aktualności Spotkanie członków SK PCK z panią pedagog.
PDF 

 

   Dnia 4 marca 2020 roku odbyło się spotkanie członków szkolnego koła PCK z panią pedagog Beatą Telesz. Dotyczyło ono zalet i wad korzystania z komputera, Internetu oraz telefonów komórkowych. Na początku spotkania pani pedagog zwróciła uwagę na korzyści płynące z używania komputera. Internet umożliwia poznanie nowych osób, ułatwia codzienne życie oraz naukę języków obcych i rozwija zainteresowania. Wraz z ułatwieniem dostępu do Internetu wzrastają także zagrożenia czyhające na użytkowników. Należy tutaj wymienić gry komputerowe, które wywierają niekorzystny wpływ na młodzież oraz wywołują problemy z koncentracją uwagi .Kolejnym zagrożeniem są szkodliwe treści, na które napotykają uczniowie podczas korzystania z komputera. Mogą one namawiać do złych lub niezdrowych zachowań. Warto zachować szczególną ostrożność w kontaktach z osobami poznanymi w Internecie. Należy chronić swoją prywatność, nie podawać danych osobowych i nie wysyłać swoich zdjęć.

   Następnie pani pedagog przybliżyła uczniom pojęcie hejtu, cyberprzemocy oraz mowy nienawiści w sieci. Młodzież dowiedziała się, jak radzić sobie z hejtem oraz jak zachowuje się osoba poddana hejtowi. Ważne jest tworzenie kultury szacunku w sieci. Trzeba ignorować i nie upubliczniać patologicznych zachowań, zgłaszać hejt i uczulać innych na to zjawisko. Pamiętajmy, każdy ma prawo czuć się bezpiecznie w sieci.

   W dalszej części spotkania uczniowie zastanawiali się, kiedy powinna zapalić się „czerwona lampka” jeżeli chodzi o korzystanie z komputera oraz jak zachowuje się młody człowiek uzależniony od Internetu. Pani pedagog omówiła także sposoby przeciwdziałania uzależnieniom. Warto spędzać więcej czasu z rodziną, spotykać się z przyjaciółmi, uprawiać sport, czytać książki oraz wykorzystywać Internet do rozwijania swoich zainteresowań. Na końcu spotkania członkowie SK PCK mogli sprawdzić, czy mają problem z nałogowym używaniem komputera i Internetu rozwiązując minitest.

Opiekun SK PCK: Renata Grzebyk

 

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 77 gości 

Statystyki

Odsłon : 1914731

Pogoda