Home Aktualności Półfinał Konkursu Biblijnego „Eucharystia daje życie”.
PDF 

 

3 marca 2020 r. w Szkole Podstawowej imienia Wincentego Manierskiego w Jedliczu odbył się półfinał Konkursu Biblijnego „Eucharystia daje życie” na podstawie Ewangelii wg św. Mateusza oraz św. Jana dla uczniów szkół podstawowych (do siódmej klasy włącznie) w Archidiecezji Przemyskiej.

Patronem honorowym konkursu jest Ks. Abp Adam Szal, Metropolita Przemyski. Podkarpacki Kurator Oświaty – Małgorzata Rauch również objęła konkurs patronatem.

Nad przebiegiem tego etapu czuwała komisja w składzie: ks. dr Andrzej Chmura – wizytator dekanalny nauki religii, ks. mgr lic. Mirosław Grendus – konsultant PCEN w Krośnie oraz ks. dr Wojciech Sabik – doradca metodyczny.

Do konkursu przystąpiło 28 uczniów z 10 szkół znajdujących się na terenie parafii należących do Dekanatu Krosno I. Każdy uczestnik otrzymał do rozwiązania test, który składał się z 20 zadań, za które można było uzyskać 43 punkty. Na rozwiązanie testu zaplanowano 35 minut. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań i pogłębienie wiedzy religijnej ze szczególnym uwzględnieniem treści Ewangelii.

W przerwie wszystkich uczestników zaproszono na słodki poczęstunek.

Po sprawdzeniu testów, odpowiedzialny za przeprowadzenie etapu dekanalnego konkursu ks. Andrzej Chmura ogłosił wyniki. W gronie najlepszych – na podium – na II miejscu znalazł się Szymon Dudzik z kl. VI b naszej szkoły i jednocześnie zakwalifikował się do finału, który odbędzie się 12 maja 2020 roku w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu. Naszą szkołę reprezentowali również: Bartosz Gancarz – kl. VI b i Zuzanna Munia – kl. VI d.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy – za zajęcie najwyższych miejsc czy za udział oraz nagrody rzeczowe w postaci książki.

 

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 65 gości 

Statystyki

Odsłon : 1909238

Pogoda