Home Aktualności „W pustyni i w puszczy”.
PDF 

 

21 lutego klasy piąte trzeci raz w tym roku spotkały się w Lidze Lektur Szkolnych. Tematem rywalizacji była powieść Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy”. Trzydzieścioro pięcioro uczniów wyruszyło na wyczerpujący afrykański szlak, by sprawdzić, jak Staś i Nel walczą z przeciwnościami losu.

Ile lat miała Nel, gdy zmarła jej mama? Czyj wizerunek znajdował się na talarach, które otrzymał w Omdurmanie Staś? Kim byli zabtie? W jakim języku Kali opowiadał o swoich przygodach? Kto zabił wobo? Ile uderzeń za pobicie Stasia otrzymał łącznie Gebhr? Kto słyszał, że Mahdi jest brzydki i niegrzeczny? Jak miał na imię ojciec Kalego?

To tylko niektóre pytania, z którymi zmierzyli się zawodnicy. Nasi piątoklasiści jak zwykle nie zawiedli, udowadniając, że czytanie może być przyjemnością. Rywalizacja była niezwykle zacięta, aby wywalczyć miejsce w pierwszej dziesiątce, trzeba było pokonać wielu przeciwników. Konkurs rozstrzygnął się dopiero po trzech godzinach, prowadzący zadał prawie trzysta pytań. W finale najlepszy okazał się Dawid Jaskółka z klasy 5a.

Wyniki konkursu:
1. Dawid Jaskółka – V a
2. Piotr Kłapkowski – V a
3. Milena Buda – V b

Wyróżnienie: Kamil Jaśkiewicz – V a

Uczestnicy konkursu otrzymali pozytywne wpisy, ponadto finaliści zostali obdarowani pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców. Zawodnicy otrzymali też punkty do  rankingu Ligi Lektur Szkolnych klas piątych.

Gratulujemy!

Michał Stój

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 91 gości 

Statystyki

Odsłon : 1918958

Pogoda