Home Aktualności Kampus Techniczny PWSZ w Krośnie.
PDF 

 

     W dniu 11 lutego, uczniowie klas ósmych wraz z opiekunami: p. M. Bołoz, p. M. Świdrak i p. M. Paradysz udali się na „Dni Otwarte - Chcę wiedzieć i umieć więcej” do PWSZ w Krośnie.

     Celem wyjazdu było przybliżenie uczniom naszej szkoły walorów zawodów technicznych i zalet pracy inżyniera. Ciągła modernizacja procesów produkcji i wprowadzanie innowacji technologicznych ma wpływ na zmianę rynku pracy. Obecnie zawody techniczne stały się bardziej atrakcyjne. Uczniowie klas ósmych, stojąc przed jakże trudnym wyborem przyszłej szkoły, mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach, które przybliżyły im poszukiwane aktualnie zawody. Podzieleni na grupy 10–osobowe, uczestniczyli w lekcjach prowadzonych przez wykładowców PWSZ. Każda z grup brała udział w zajęciach: programowania, materiałoznawstwa, wytrzymałości materiałów, budowy układów elektrycznych. Przybliżono im również wiedzę o możliwościach tunelu aerodynamicznego i mega maszynach, które swoją pracę opierają głównie na odpowiednim zaprogramowaniu przez człowieka. Porozmawiano o drganiach i dźwiękach w naszym otoczeniu, wykonując przy tym ciekawe doświadczenia.

     W miłej i naukowej atmosferze minęły 4 godziny zajęć wykładowych i laboratoryjnych, w których nasi uczniowie brali czynny udział. Zdobyta wiedza i doświadczenie pomoże im z pewnością w planowaniu swojej przyszłości.

Koordynator : Marta Bołoz

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 72 gości 

Statystyki

Odsłon : 1910112

Pogoda