Home Aktualności „Szatan z siódmej klasy”.
PDF 

 

12 lutego klasy szóste przekroczyły półmetek zmagań w Lidze Lektur Szkolnych. Tym razem uczniowie zmierzyli się z powieścią Kornela Makuszyńskiego „Szatan z siódmej klasy”. Do konkursu przystąpiło czternaścioro uczniów, by razem z Adamem Cisowskim rozwiązać tajemniczą zagadkę Bejgoły.

Od ilu lat Adaś chodził do klasy ze swoimi kolegami? Jaka kwota znajdowała się na rachunku spółdzielni zanim doszło do pomyłki? Gdzie ksiądz ukrył banknot, który otrzymał od Francuza? Kto farbował swoją brodę? Na którym ramieniu Adaś wyciął sobie kiedyś inicjały dziewczyny? Kim z zawodu była matka chłopca, który myślał, że zgubił pieniądze spółdzielni? Jakie przesłanie ukrył w liście Adam? Kto wspierał finansowo rodzinę Gąsowskich?

To tylko niektóre pytania, z którymi zmierzyli się zawodnicy. W początkowej fazie konkursu uczniowie skupili się głównie na tym, by wejść do dziesiątki, która zdobywa punkty. Dlatego też największą rolę odgrywała strategia. Widać, że zawodnicy z każdym konkursem nabierają doświadczenia, co pozwala im konsekwentnie realizować cele. O ile zmagania w drugiej rundzie nie były tak długie, jak bywało w poprzednich konkursach, tak finał okazał się areną zmagań na najwyższym poziomie. W finałowej rozgrywce znalazło się dwóch uczniów z klasy VI b – Mikołaj Wrona i Szymon Dudzik oraz jeden uczeń z klasy VI a – Bartosz Waśko. Wszyscy wykazali się imponującą wiedzą, odpowiadając łącznie na ponad sześćdziesiąt pytań. Ostatecznie zwyciężył Bartosz, ciesząc się z trzeciego tryumfu w bieżącej edycji Ligi Lektur Szkolnych.

Wyniki konkursu:
1. Bartosz Waśko – VI a
2. Mikołaj Wrona – VI b
3. Szymon Dudzik – V Ib

Wyróżnienie: Julia Chyżyńska – VI a

Uczestnicy konkursu otrzymali pozytywne wpisy, ponadto finaliści zostali obdarowani pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców. Zawodnicy otrzymali też punkty do  rankingu Ligi Lektur Szkolnych klas szóstych.

Gratulujemy!

Michał Stój

 

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 94 gości 

Statystyki

Odsłon : 1918984

Pogoda