Home Aktualności Rzeki karpackie – czysta Natura 2000.
PDF 

 

W dniu 30 stycznia 2020r. w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedliczu odbyło się spotkanie dyskusyjne nt. Obszaru Natura 2000,w którym wzięli udział uczniowie klas 7a i 8a.

Podczas imprezy przedstawiono założenia i wyniki projektu „Rzeki karpackie – czysta Natura 2000”, omówiono korzyści wynikające z przyrodniczych walorów karpackich rzek dla lokalnej społeczności oraz możliwe rozwiązania problemów związanych z wodami objętymi programem Natura 2000.

Wydarzenie wzbogacono o pokaz ścieżki wirtualnej przez lokalny obszar Natura 2000, w którym przybliżono najważniejsze siedliska i gatunki naturowe oraz multimedialną diaporamę o przyrodzie karpackich rzek.

Kampania edukacji ekologicznej dla społeczności znad dolnej Soły, Czarnej Orawy, Łososiny, Białej Tarnowskiej, Wisłoki z dopływami, Jasiołki i środkowego Sanu jest inicjatywą współfinansowaną ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Akcja ma na celu kształtowanie pozytywnych postaw wobec związanych z rzekami siedlisk i gatunków chronionych w ramach obszarów Natura 2000 poprzez wzrost wiedzy i świadomości w zakresie ich zagrożeń, a także korzyści dla społeczeństwa płynących z zachowania naturalnego charakteru rzek górskich.

Mirosława Świdrak

 

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 46 gości 

Statystyki

Odsłon : 1912162

Pogoda