Home Aktualności Liga Lektur Szkolnych.
PDF 

 

16 grudnia odbył się kolejny konkurs w ramach Ligi lektur Szkolnych, którego tematem była seria komiksów Janusza Christy o Kajku i Kokoszu. Oprócz „Szkoły latania” uczniowie zmierzyli się z tematyką „Dnia Śmiechały” oraz „Festiwalu czarownic”. Czwartoklasiści najwyraźniej przestraszyli się Krwawego Hegemona i jego bandy Zbójcerzy, bowiem do konkursu przystąpiło niewielu uczniów. Jednak pojawili się śmiałkowie, którzy zachowali się jak najdzielniejsi woje Mirmiła i przyjęli wyzwanie.

Jaką miksturę na Festiwalu czarownic zaprezentowała Jaga? Kto ogłosił Wielkie Manewry? Kogo w „Dniu Śmiechały” Hegemon zaprosił na obiad do karczmy? Z czyjego ogrodu pochodziły kwiaty, które Kokosz wręczył Kajkowi w „Dniu Śmiechały”? Kto w „Szkole latania” znalazł zagubioną fujarkę Łamignata? Jaką substancją liliputy pokryły taran Rarogów? Kto w „Dniu Śmiechały” dawał Zbójcerzom lekcje pływania na sucho? Ile machin oblężniczych podpalił Hegemon?

To tylko niektóre pytania, na które musieli odpowiadać uczniowie. Chociaż w konkursie nie wystąpiło wielu zawodników, emocji nie brakowało. Wszyscy dzielnie walczyli o ocalenie szans i seriami odpowiadali na kolejne pytania. Ostatecznie w finale znaleźli się chłopcy z klasy IV b, wśród których najlepszy okazał się Paweł Piękoś.

Wyniki konkursu:
1.Paweł Piękoś – 4 B
2. Miłosz Nowotyński – 4 B
3. Wojciech Grzesik – 4 B

Wyróżnienie: Magdalena Smoleń – 4 B

Uczestnicy konkursu otrzymali pozytywne wpisy oraz oceny z języka polskiego, ponadto finaliści zostali obdarowani pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców. Zawodnicy uzyskali też punkty do rankingu Ligi Lektur Szkolnych klas czwartych.

Gratulujemy!

Michał Stój

       

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 69 gości 

Statystyki

Odsłon : 1912865

Pogoda