Home Aktualności „Władca Lewawu”.
PDF 

 

13 grudnia odbył się kolejny konkurs w ramach Ligi lektur Szkolnych, którego tematem była powieść Doroty Terakowskiej „Władca Lewawu”. Do rywalizacji przystąpiło trzydzieścioro siedmioro uczniów klas piątych, którzy trafili do tajemniczego Wokarku, by śledzić rywalizację Bartka z okrutnym i żądnym władzy Nienazwanym.

Co symbolizowały bochny i sól? Jakiej rasy był pies Airam i Kelefa? Czyją córką była Atram? Co potępiali mieszkańcy Wokarku? Od kogo Bartek dostał finkę? Ilu ludzi zasiadało w Radzie Mędrców? Dlaczego Allianie nie budowali fabryk? Z czego zrobiony był stwór, którego Bartek spotkał na swej drodze na Lewawie? Kto opowiedział Bartkowi legendę o Lewawie?

To tylko niektóre pytania, na które musieli odpowiadać uczniowie. Piątoklasiści jak zwykle nie zawiedli. Spora liczba uczestników sprawiła, że trzeba było cierpliwie czekać, aż wyłoni się najlepsza dziesiątka. Nikt nie chciał zostać wyeliminowany, każdy starał się ze wszystkich sił zdobyć punktowane miejsce. Rywalizacja była niezwykle emocjonująca, wiele osób zaciekle broniło ostatniej szansy. Do finałowej rozgrywki awansowały Aurelia Nowak i Sandra z klasy 5b oraz Zuzanna Kołacz z klasy 5a. Ostatnia runda również przyniosła wiele emocji, a swoje pierwsze zwycięstwo w Lidze Lektur Szkolnych odniosła Aurelia Nowak.

Wyniki konkursu:
1.Aurelia Nowak – 5 B
2. Sandra Peszko – 5 B
3. Zuzanna Kołacz – 5 A

Wyróżnienie: Natalia Sanocka – 5B

Uczestnicy konkursu otrzymali pozytywne wpisy oraz oceny z języka polskiego, ponadto finaliści zostali obdarowani pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców. Zawodnicy uzyskali też punkty do rankingu Ligi Lektur Szkolnych klas piątych.

Gratulujemy!

Michał Stój

       

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 68 gości 

Statystyki

Odsłon : 1910109

Pogoda