Home Aktualności „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”.
PDF 

11 grudnia odbył się kolejny konkurs w ramach Ligi lektur Szkolnych, którego tematem była powieść Rafała Kosika „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”. Do rywalizacji przystąpiło dwadzieścioro ośmioro uczniów klas szóstych, którzy podążyli za głównymi bohaterami, by rozprawić się z bezwzględnym Mortenem, który dowodził bandą robotów modułowych i z ich pomocą okradał banki.

Ile dzieci mieli gospodarze pensjonatu, w którym zatrzymali się główni bohaterowie? U kogo Jamnik zdiagnozował rozdwojenie osobowości? Jak nazywał się budynek, w którym swoją siedzibę miała firma Vidoktor? Jaką muzykę grała negatywka? Kto wypożyczył z biblioteki jedyny egzemplarz książki „Nawiedzone domy”? Która z dziewczyn podczas wycieczki poprosiła o sok marchwiowy? Co Ruben i Marcel kupili w sklepiku szkolnym za monetę, która miała być zastawioną na nich pułapką? Który z bohaterów używał wiecznego pióra? Jak miał na imię przewodnik w ratuszu?

To tylko niektóre pytania, na które musieli odpowiadać uczniowie. Już pierwsza runda udowodniła, że zawodnicy dobrze przygotowali się do rywalizacji. Niewiele pytań pozostało bez odpowiedzi, walka o pierwszą dziesiątkę trwała naprawdę długo. Kiedy najlepsza dziesiątka została wyłoniona, rozpoczął się pojedynek o wejście do finału. W czołowej trójce znaleźli się Mikołaj Wrona, Wiktoria Bołoz oraz Bartosz Waśko. Finał był popisem wiedzy, bowiem każdy z finalistów udowodnił, że nie znalazł się tam przez przypadek. Ostatecznie, już drugi raz w tej edycji, tryumfował Bartosz Waśko z klasy 6A.

Wyniki konkursu:
1.Bartosz Waśko – 6 A
2. Wiktoria Bołoz – 6 A
3. Mikołaj Wrona – 6 B

Wyróżnienie: Julia Chyżyńska – 6A

Uczestnicy konkursu otrzymali pozytywne wpisy oraz oceny z języka polskiego, ponadto finaliści zostali obdarowani pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców. Zawodnicy uzyskali też punkty do rankingu Ligi Lektur Szkolnych klas szóstych.

Gratulujemy!

Michał Stój

        

 

 

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 134 gości 

Statystyki

Odsłon : 1919081

Pogoda