Home Aktualności Klasy trzecie w teatrze.
PDF 

 

3 grudnia 2019 r. uczniowie klas III b i III c wzięli udział w spektaklu pt. „W krainie Narnii” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa, który odbył się w RCKP w Krośnie.

Znana z ekranizacji filmowych powieść C. S. Lewisa „Opowieści z Narnii” tym razem została opowiedziana w nowy, zaskakujący sposób, w atrakcyjnej teatralno – musicalowej adaptacji. Znajdujące się w starej szafie przejście do magicznego świata pełnego przyjaznych faunów, groźnych karłów, olbrzymów i zwierząt przemawiających ludzkim głosem odnajduje czwórka dzieci. To one u boku królewskiego lwa Aslana muszą stawić czoło złowrogiej Białej Czarownicy, by uwolnić dawną krainę szczęścia od panowania bezwzględnej władczyni i wiecznej zimy. Rodzeństwo przeżywa wiele niezwykłych przygód, prób umysłu, testów na lojalność i męstwo. Dzięki sile rodzinnych więzi, wierności i poczuciu odpowiedzialności udaje im się wyjść z tej próby zwycięsko.

Integralną częścią przedstawienia były efekty specjalne. Gra świateł, padający na scenę sztuczny śnieg, pokazy multimedialne czy efekty dźwiękowe wywoływały żywą reakcję publiczności. Wszystko to sprawiło, że spektakl bardzo się dzieciom podobał.

Grażyna Gancarz

Małgorzata Biś

Joanna Niziankiewicz

 

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 

Statystyki

Odsłon : 1912069

Pogoda