Home Aktualności Warsztaty językowe- Londyn i południowa Anglia.
PDF 

Warsztaty językowe- Londyn i południowa Anglia

W dniach 18.11- 24.11. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach językowych zorganizowanych w Londynie i południowej Anglii, które swój finał miały w Amsterdamie. Ich uczestnicy mieli możliwość poznania wielkiej metropolii, jaką jest Londyn, a także wypróbowania swoich umiejętności językowych.

„W poniedziałek 18 listopada wyruszyliśmy w długą podróż do Wielkiej Brytanii. Po przeprawie promowej, we wtorek rano dotarliśmy do Londynu. Przeszliśmy przez stary królewski park w Greenwich, taksówką wodną dotarliśmy do centrum. Naszym celem było The Tower of London, obronno – pałacowa budowla monarchów angielskich. Po zwiedzaniu i kilku miłych pogawędkach z Beefeaters ruszyliśmy na wieczorny spacer po Londynie.

Warsztaty Językowe - Cambridge

Środa - ten dzień rozpoczęliśmy od dwugodzinnej podróży z Londynu do Cambridge. Gdy dotarliśmy na miejsce, przywitał nas sympatyczny przewodnik, który pokazał nam najbardziej urokliwe miejsca. Mieliśmy okazję usłyszeć rozmaite historie         o collegach i ich rozpoznawalnych absolwentach, takich jak np. Steven Hawking czy Issac Newton. Dowiedzieliśmy się dużo o przeszłości Cambridge i jego mieszkańcach. Następnie odbyliśmy rejs - tak zwany punting - po rzece Cam małymi płaskodennymi łódkami, które prowadzili studenci, jednocześnie opowiadając ciekawostki o mijanych miejscach. Zmarznięci, wycieńczeni ale bardzo usatysfakcjonowani wróciliśmy do Londynu i poszliśmy na spacer pod Buckingham Palace, a potem do Lyric Theatre na musical pt.,,Thriller Live”. Spektakl był barwny, dynamiczny i pełen świetnej muzyki Michaela Jacksona. Bardzo nam się podobał. Pełni wrażeń i artystycznych doznań, udaliśmy się do naszych brytyjskich gospodarzy na nocleg.

Warsztaty Językowe - Brighton

Czwartek - jak zwykle rano wyruszyliśmy w drogę, tym razem do nadmorskiego miasteczka Brighton. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Royal Pavilion – dawnej letniej rezydencji królów Anglii. Jest to chyba najbardziej ekstrawagancki zabytek na Wyspach Brytyjskich, przedziwny pałac łączący elementy architektury indyjskiej, chińskiej i gotyckiej. Następnie przeszliśmy wzdłuż morza po pełnej kamieni plaży do British Airways i360, czyli 162-metrowej, ruchomej platformy widokowej. Na nadbrzeżu znajduje się też Palace Pier (Molo Pałacowe) pełne salonów gier, karuzel  i sal karaoke, gdzie niektórzy z nas próbowali swojego szczęścia. Kolejną atrakcją były malownicze klify Seven Sisters w okolicy Eastbourne. Spacer na szczyt klifów początkowo wydawał się nieosiągalnym celem, ale udało się. Pełni pozytywnej energii, z solą morską we włosach wróciliśmy do Londynu.

Warsztaty Językowe - Canterbury

Piątek - o poranku wyruszyliśmy w drogę do Canterbury–jednego z najważniejszych symboli Anglii. Podczas spaceru poczuliśmy atmosferę średniowiecznego miasteczka z pochylonymi ze starości domami, pięknie zachowanymi murami obronnymi wokół i imponującą katedrą, do której prowadzi bogato rzeźbiona brama (Christ Church Gate). Widzieliśmy też miejsce niedaleko Weavers’ House (Dom Tkaczy), gdzie znajduje się drewniane, opuszczane do wody siedzisko, na którym topiono ,,czarownice”.... Po południu pożegnaliśmy Anglię i przeprawiliśmy się promem     do Calais we Francji. Wieczorem dotarliśmy do Amsterdamu.

Warsztaty Językowe - Amsterdam

Sobota - po pysznym śniadaniu wybraliśmy się do Rijksmuseum -prawdziwej skarbnicy holenderskiej sztuki, ilustrującej dzieje Niderlandów od średniowiecza  do czasów współczesnych. Szczególnie zachwyciła nas tymczasowa wystawa dzieł Rembrandta i Velazqueza. Tuż obok ogromnego gmachu muzeum znajduje się szlifiernia diamentów. Odwiedziliśmy to ciekawe miejsce, aby dowiedzieć się więcej  o różnych sposobach ich szlifowania, kształtach i kolorach. Aby dokładniej przyjrzeć się zachwycającej architekturze Amsterdamu, wybraliśmy się na wycieczkę statkiem po niezliczonych kanałach znajdujących się w tym mieście. Spacerem wąskimi uliczkami i zaułkami pożegnaliśmy rozświetlony, gwarny i pełen turystów Amsterdam. Pełni wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną do Polski.

(relacje uczestników warsztatów)

Program warsztatów został zaplanowany we współpracy z Biurem Turystyki Młodzieżowej Atas z siedzibą w Warszawie i zrealizowany przy równoczesnym zwiedzaniu Londynu oraz pięknych miast i miejsc w Anglii, a także podczas wizyty w Amsterdamie. Wszystkich uczestników zakwaterowano u rodzin brytyjskich, zróżnicowanych kulturowo i etnicznie. Program zwiedzania, uzupełniony ćwiczeniami językowymi w formie zabaw, quizów i zagadek, przeprowadzono w naturalnych, codziennych sytuacjach. Wyjazd edukacyjny okazał się dla uczniów doskonałą okazją do doskonalenia kompetencji językowych oraz mobilizacją do dalszej nauki.

Nauczyciele języka angielskiego-
Aleksandra Twaróg-Paluch i Marta Sanocka

 

 

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 59 gości 

Statystyki

Odsłon : 1910067

Pogoda