Home Aktualności Katyń. Historia, która miała być zapomniana.
PDF 

 

W dniu 15 listopada 2019 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej odbyły się warsztaty historyczne „Katyń. Historia, która miała być zapomniana”. Wzięli w nich udział uczniowie klasy 8 b.

Część teoretyczna spotkania poświęcona zbrodni katyńskiej i jej świadectwom przeprowadzona została w oparciu o prezentację multimedialną z rozbudowanym komentarzem. Przypomniano fakty związane z Golgotą Wschodu, jak określa się czasem miejsce katyńskiej zbrodni, przybliżono sylwetki polskich żołnierzy uwięzionych w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie, którzy w czasie pokoju pełnili różne zawody, zaprezentowano przedmioty należące do ofiar.

W drugiej, warsztatowej części spotkania, uczniowie zostali zaznajomieni ze specyfiką pracy historyka. Pod kierunkiem pracownika Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie pani Katarzyny Kyc mieli za zadanie opisać przedmioty znajdujące się w skrzynkach oraz ustalić tożsamości ofiar Zbrodni Katyńskiej. Młodzież zaangażowała się w pełne emocji poznawanie historii życia Polaków więzionych w sowieckich obozach, zamordowanych przez NKWD wiosną 1940r.

Mirosława Świdrak

 

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 53 gości 

Statystyki

Odsłon : 1927422

Pogoda