Home Aktualności „Chłopcy z Placu Broni”
PDF 

 

25 października odbył się pierwszy w tym roku szkolnym konkurs w ramach Ligi lektur Szkolnych klas piątych. Tematem rywalizacji była powieść Ferenca Molnara „Chłopcy z Placu Broni”. Do konkursu przystąpiło trzydzieścioro uczniów, którzy obserwowali heroiczną walkę Nemeczka i jego przyjaciół o ich małą ojczyznę.

Który z chłopców przechowywał piłkę do palanta? Jakiego koloru był Hektor? Kto był trębaczem pułku Pastora? Jak miał na imię Gereb? Kim z zawodu był ojciec Rychtera? Wymień dwa z trzech sposobów walki, które ustalono przed bitwą. W kieszeni którego z chłopców można było znaleźć wszystko? Do czyjego kapelusza chłopcy wrzucili głosy podczas wyborów? Kto uszył chorągiew chłopców z Placu Broni? Ile toporków znaleźli w ogrodzie chłopcy? Jakie nazwisko nosił urzędnik, który zamówił ubranie u ojca Nemeczka?

To tylko niektóre pytania, na które musieli odpowiadać uczestnicy. Duża liczba uczniów sprawiła, że II etap trwał bardzo długo i przyniósł kilka zaskakujących rozstrzygnięć. Trzeba zauważyć, że do czołowej dziesiątki awansowali przedstawiciele każdej klasy. Walka o finał była jak zawsze zacięta. Pierwszy raz w historii tego rocznika do finału awansowały w komplecie uczennice klasy 5c. Najlepsza okazała się Amelia Olszyk.

 

Wyniki konkursu:
1. Amelia Olszyk – 5C
2. Lena Czechowicz – 5C
3. Julia Łucka – 5C

Wyróżnienie: Sandra Peszko – 5B

 

Uczestnicy konkursu otrzymali pozytywne wpisy, ponadto finaliści zostali obdarowani pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców. Zawodnicy uzyskali też punkty do rankingu Ligi Lektur Szkolnych klas piątych.

Gratulujemy!

Michał Stój

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 68 gości 

Statystyki

Odsłon : 1927425

Pogoda