Home Aktualności „Hobbit, czyli tam i z powrotem” bez tajemnic.
PDF 

 

23 października odbył się pierwszy w tym roku szkolnym konkurs w ramach Ligi lektur Szkolnych klas szóstych, którego tematem była powieść Tolkiena „Hobbit, czyli tam i z powrotem”. Do rywalizacji przystąpiło szesnaścioro uczniów, którzy wraz z Gandalfem i jego przyjaciółmi przedzierali się do Samotnej Góry, by odzyskać to, co zrabował Smaug. Po drodze pokonywali wiele przeszkód i przełamywali swój strach.

Ile szans na odpowiedź na nieprzepisową zagadkę dostał Gollum? Kto był wnukiem Throra? Za pomocą czego Gollum poruszał się po jeziorze? Jak nazywał się troll William? Czyim bliskim krewniakiem był Radagast? Kogo kruk Roak określił jak męża ponurego lecz uczciwego? Jak nazywał się najrozleglejszy las północnej półkuli? Kto był prapraprapradziadem Bilba? Z czym spotykał się na niebie księżyc w Dniu Dorina? Jak nazywała się firma, która miała przeprowadzić sprzedaż domu Bilba?

To tylko niektóre pytania, na które musieli odpowiadać uczniowie. Najwięcej emocji wywołał pojedynek o wejście do finału. Mikołaj Wrona i Bartosz Waśko odpowiadali bezbłędnie na kolejne pytania, ale ta walka musiała w końcu wyłonić zwycięzcę. Ostatecznie w finale znalazł się Bartosz, który pokonał w nim swoich kolegów z klasy – Karola Słabniaka i Szymona Ordynę. Dzięki temu mógł cieszyć się ze swojego pierwszego tryumfu w Lidze Lektur Szkolnych.

Wyniki konkursu:
1.Bartosz Waśko – 6 A
2. Karol Słabniak – 6 A
3. Szymon Ordyna – 6 A

Wyróżnienie: Mikołaj Wrona – 6B

Uczestnicy konkursu otrzymali pozytywne wpisy oraz oceny z języka polskiego, ponadto finaliści zostali obdarowani pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców. Zawodnicy uzyskali też punkty do rankingu Ligi Lektur Szkolnych klas szóstych.

Gratulujemy!

Michał Stój

 

 

        

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 65 gości 

Statystyki

Odsłon : 1910095

Pogoda