Home Aktualności „Akademia pana Kleksa”.
„Akademia pana Kleksa”. PDF 

 

21 października odbył się pierwszy w tym roku szkolnym konkurs w ramach Ligi lektur Szkolnych klas czwartych. Tematem rywalizacji była powieść Jana Brzechwy „Akademia pana Kleksa”. Do konkursu przystąpiło szesnaścioro uczniów, którzy chcieli doświadczyć, czym jest lekcja według Ambrożego Kleksa.

Z ilu budynków składała się fabryka dziur i dziurek? Gdzie znajdowała się ulica Białego Kła? Jak miał na imię buldog z psiego raju? Co Adaś wrzucił do trzeciej szklanki w swoim śnie?
W jakim mieście Kleks poznał doktora Paj-Chi-Wo? O której godzinie chłopcy w Akademii schodzili na śniadanie? Kto odnalazł zaginioną wykałaczkę pana Kleksa? W ilu szkołach przed wstąpieniem do Akademii przebywał Adaś Niezgódka? Kto uleczył księcia Mateusza?

To tylko niektóre pytania, na które musieli odpowiadać uczestnicy. Nasi młodzi uczniowie pierwszy raz rywalizowali ze sobą w tej formule, wydaje się jednak, że szybko potrafili obrać właściwą strategię. Należy też podkreślić, że wielu uczestników wykazało się niesamowitą wiedzą. Czwartoklasiści dowiedli, że lektura Jana Brzechwy nie ma przed nimi żadnych tajemnic. W finale o zwycięstwo zawalczyli uczniowie klasy 4B, a najlepsza okazała się Roksana Machnik.

Wyniki konkursu:
1. Roksana Machnik – 4B
2. Paweł Piękoś – 4B
3. Gabriel Stefański – 4B

Wyróżnienie: Bartosz Lawera – 4B

Uczestnicy konkursu otrzymali pozytywne wpisy, ponadto finaliści zostali obdarowani pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców. Zawodnicy uzyskali też punkty do rankingu Ligi Lektur Szkolnych klas czwartych.

Gratulujemy!

  Michał Stój

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 77 gości 

Statystyki

Odsłon : 1909261

Pogoda