Home Aktualności Odyseja…
PDF 

 

W dniach 18- 20 października w Szkole Podstawowej w Jedliczu już po raz czwarty z inicjatywy nauczycielek języka angielskiego Pani Aleksandry Twaróg-Paluch      i Pani Marty Sanockiej został zrealizowany program nauki języka angielskiego „Odyseja językowa - świat bez granic”, który prowadzony jest w ramach innowacji pedagogicznej. Ma ona na celu rozwijanie zainteresowań językowych uczniów poprzez kontakt z kulturami krajów anglojęzycznych oraz kulturami świata dzięki bezpośrednim kontaktom z cudzoziemcami oraz poprzez wytwory kultury (literatura, film, instytucje, edukacja, organizacja życia społecznego itp.).

Przedsięwzięcie miało postać absorbujących warsztatów w wielokulturowym środowisku, w trakcie których wszyscy uczniowie mieli okazję nie tylko do rozwinięcia swoich kompetencji językowych, ale również mogli się przekonać, że można się uczyć w przyjemny i nieszablonowy sposób. Chętni uczniowie wzięli udział w Weekendowej nauce języka angielskiego- Warsztaty Odyseja’- 15 godzin.

Zajęcia były prowadzone w formie interaktywnych warsztatów i praktycznych ćwiczeń. Prowadzącymi byli wykwalifikowani anglojęzyczni lektorzy i instruktorzy; Memo z Meksyku, Joe z Ugandy, Sheerow z Kenii i Gautam z Indii.

Spotkania z instruktorami były niesamowitym doświadczeniem dla naszych uczniów. Szkoleniowcy bardzochętnie integrowali się z uczniami, a uczniowie pokonywali swoje ograniczenia, bariery językowe, nieśmiałość, by tylko osobiście móc porozmawiać z gośćmi. Wizyta ta miała na celu uświadomienie dzieciom, że komunikatywna znajomość języka angielskiego pozwala dowiedzieć się więcej o ludziach, którzy na co dzień mieszkają tysiące kilometrów od nas, na innych kontynentach. Goście organizowali dla uczniów gry i zabawy integracyjne oraz przedstawiali ciekawe prezentacje swoich krajów, zarażając uśmiechem, otwartością i radością z możliwości wspólnego spędzenia czasu. Warsztaty miały również na celu rozwijanie umiejętności społecznych takich jak: przewodzenie, autoprezentacja oraz praca w zespole.

Podsumowując, był to 3-dniowy międzynarodowy maraton pełen atrakcji, spontaniczności, ciekawostek, niezapomnianych wrażeń, radości, a przede wszystkim ogromnej dawki żywego języka angielskiego, którego znajomością uczniowie mogli się chwalić i cieszyć. Wydarzenie to było wspaniałą lekcją tolerancji i poszanowania odmienności ludzi innych narodowości, budziło ciekawość i chęć poznawania świata, innych ras i kultur. Chcąc stworzyć uczniom jak najlepsze warunki pogłębiania sprawności językowej będziemy kontynuować praktykę kontaktów naszych uczniów    z osobami anglojęzycznymi podczas wizyt w szkole oraz poprzez programy wymiany międzynarodowej, gdyż jako praktycy zdajemy sobie sprawę z nieocenionej wagi takich spotkań dla nauki języka obcego. Bezpośrednie spotkanie jest zarówno szansą na rozbudzenie zainteresowań ucznia, ale uczygo też przełamywania stereotypów i barier. Uczestnicy projektu wykazali się dużym zaangażowaniem i kreatywnością w podejmowanych zadaniach. Wspólnie spędzony czas był dla nas wszystkich bardzo pouczający i inspirujący, przyczynił się do poszerzenia naszych horyzontów i pokazał naszą otwartość na ludzi i kultury innych krajów.

Marta Sanocka

Aleksandra Twaróg -Paluch

 

 

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 56 gości 

Statystyki

Odsłon : 1912823

Pogoda