Home Aktualności Powiatowe Święto Sportu-Iwonicz 10.10.2019.
PDF 

Powiatowe Święto Sportu - historyczne osiągnięcie uczniów Szkoły Podstawowej w Jedliczu - Iwonicz, 10.10.2019.

10 października w Zespole Szkół w Iwoniczu odbyło się Sportowe Podsumowania Roku Szkolnego 2018/2019. Udział w imprezie wzięły najlepsze Szkoły Powiatu Krośnieńskiego. Rewelacyjne spisała się Szkoła Podstawowa w Jedliczu, która zarówno w Igrzyskach Dzieci i Igrzyskach Młodzieży Szkolnej okazała się najlepszą w powiecie, tym samym zajmując 8 miejsce w województwie w gronie 605 sklasyfikowanych szkół w kat. Igrzyska Dzieci i 9 miejsce w województwie w gronie 634 sklasyfikowanych szkół  w kat. Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Należy zaznaczyć, że uczniowie Szkoły Podstawowej w Jedliczu zdobyli największą ilość pozycji medalowych w finałach wojewódzkich w historii Powiatu Krośnieńskiego. Wielki wpływ na wyniki sportowe uczniów mieli nauczyciele wychowania fizycznego: Panie Elżbieta Pitrus, Elżbieta Biernacka, Panowie Robert Gleń i Piotr Bril. Łącznie odbyło się około 50 zawodów, w których uczestniczyło blisko 2000 dzieci i młodzieży.

Wyniki przedstawiały się następująco:

Igrzyska Dzieci:

I miejsce SP Jedlicze. Szkoła reprezentowała powiat: w biegach przełajowych, czwórboju lekkoatletycznym, łyżwiarstwie oraz narciarstwie biegowym,

Największe sukcesy szkoły to:

- srebrny medal w narciarstwie biegowym dziewcząt,

- srebrny medal w sztafetowych biegach przełajowych chłopców,

- brązowy medal w narciarstwie biegowym chłopców,

- brązowy medal w drużynowych biegach przełajowych chłopców (rocznik 2006-2007),

- brązowy medal Nikoli Mróz w narciarstwie biegowym,

- V miejsce Jakuba Półchłopka w narciarstwie biegowym,

Łącznie uczniowie SP Jedlicze zdobyli 535 punktów, co dało 8 miejsce w województwie na 605 sklasyfikowanych szkół.

II miejsce - SP Posada Górna. Szkoła reprezentowała powiat : IMSZS w LA ,konkursie Baw się z nami, koszykówce chłopców, czwórboju lekkoatletycznym, piłce ręcznej dziewcząt i narciarstwie biegowym. Łącznie uczniowie tej szkoły zdobyli 477 punktów co dało 12 miejsce w województwie na 605 sklasyfikowanych szkół.

III miejsce - SP Lubatowa. Szkoła reprezentowała powiat: w biegach przełajowych, gimnastyce dziewcząt i narciarstwie biegowym. Łącznie uczniowie tej szkoły zdobyli 399 punktów co dało 17 miejsce w województwie na 605 sklasyfikowanych szkół.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej:

I miejsce - SP Jedlicze. Szkoła reprezentowała powiat : w narciarstwie biegowym, biegach przełajowych, piłce ręcznej oraz łyżwiarstwie.

Największe sukcesy tej szkoły to:

- złoty medal w narciarstwie biegowym chłopców   (5 w Polsce),

- złoty medal w sztafetowych biegach przełajowych chłopców,                                                          

- złoty medal w drużynowych biegach przełajowych chłopców,

- złoty medal Karola Maciejowskiego w narciarstwie biegowym,

- brązowy medal Jakuba Biskupa w narciarstwie biegowym,

- V miejsce Kamila Mroza w narciarstwie biegowym.                                                                                                             Łącznie uczniowie SP Jedlicze zdobyli 533 punkty, co dało 9 miejsce w województwie na 634 sklasyfikowane szkoły.

II miejsce - SP Jaśliska. Szkoła reprezentowała powiat: w narciarstwie biegowym oraz biegach przełajowych. Łącznie uczniowie tej szkoły zdobyli 218 punktów co dało 32 miejsce w województwie na 634 sklasyfikowane szkoły.

III miejsce - SP Posada Górna. Szkoła reprezentowała powiat: w piłce ręcznej oraz narciarstwie biegowym. Łącznie uczniowie tej szkoły zdobyli 218 punktów co dało 32 miejsce w województwie na 634 sklasyfikowane szkoły.

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 43 gości 

Statystyki

Odsłon : 1913371

Pogoda