Home Aktualności Mamy nowy Samorząd Uczniowski!
PDF 

 

O tym, że dzieci i młodzież są kreatywni  i nie brak im ciekawych  pomysłów na rozpór oszenie szkolnej nudy, mogli przekonać się wszyscy, którzy śledzili przebieg tegorocznej kampanii wyborczej kandydatów na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.

O przywództwo w samorządzie ubiegały się 4 kandydatki- uczennice klas VIII: Julia Jeż, Aleksandra Madej, Wiktoria Sanocka oraz Aleksandra Trybus. Uczennice podjęły wyzwanie z pomysłem i skrupulatnością,  przygotowując swoje obietnice  wyborcze. Kolorowe plakaty i ulotki prezentujące sylwetki  kandydatek oraz  ich programy wzbudzały wiele emocji u ich kolegów i koleżanek, którzy chętnie zapoznawali się z ofertą swoich faworytek.

Mottem tegorocznych wyborów, które zaplanowano na 24 września były słowa Janusza Korczaka „Od samorządów uczniowskich do parlamentów świata”.

Ten dzień należał do dzieci. Specjalnie powołane komisje wyborcze złożone z uczniów klasy VI a od rana pracowały w lokalu wyborczym, w który przekształcono hol III pietra. Członkowie poszczególnych komisji  zbierali podpisy na listach,  rozdawali karty wyborcze oraz udzielali  niezbędnych informacji. Z 331 uczniów klas IV-VIII uprawnionych oddano łącznie 309 głosów ważnych. Na koniec komisje przystąpiły do ich liczenia i sporządzenia protokołu wyborczego, który pokazał, że walka była wyrównana, a wszystkie kandydatki miały swoje grono sympatyków. Finalnie na czele samorządu stanie Julia Jeż, która zdobyła 108 głosów, a rolę jej zastępcy pełnić będzie Aleksandra Trybus. W skład zarządu wejdą: Wiktoria Sanocka i Aleksandra Madej.

Serdecznie gratulujemy zarówno zwycięzcom jak i wszystkim uczennicom startującym w „wyborczym konkursie”, doceniając ich odwagę i zaangażowanie. Przed nimi wciągająca przygoda z demokracją.

Pierwsze powyborcze spotkanie, podczas którego nowy zarząd spotka się z Dyrektorem szkoły, zaopiniuje dokumenty regulujące funkcjonowanie szkoły, wybierze swoje sekcje i opracuje plan pracy na bieżący rok szkolny już niebawem.

Dzieciom i młodzieży życzymy  wielu ciekawych inicjatyw i sukcesów w ich wdrażaniu. Szczególnie pomocne w realizacji całego  przedsięwzięcia okazały się materiały merytoryczne nadesłane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Opiekunowie SU

 

 

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 77 gości 

Statystyki

Odsłon : 1909257

Pogoda