Home Aktualności Szkolne Koło Caritas.
PDF 

 

,,Miarą twojego człowieczeństwa jest
wielkość twojej troski o drugiego człowieka”
( ks. Mieczysław Maliński)

 

 

 

 

18 września 2019 roku odbyło się spotkanie organizacyjne Szkolnego Koła Caritas, podczas którego został wybrany zarząd koła oraz przyjęto nowych uczniów. Obecnie organizacja liczy 43 uczniów z klas – V, VI , VII i VIII. Podczas spotkania przedstawiałam wolontariuszom zadania i plan pracy Szkolnego Koła Caritas na bieżący rok szkolny. Uczniowie poznali zasady, którymi kieruje się Caritas.

Podczas spotkania zwróciłam szczególną uwagę na to, że Szkolne Koło Caritas jest charytatywną organizacją uczniowską, która zrzesza dzieci i młodzież chcące świadczyć i szerzyć pomoc potrzebującym w duchu chrześcijańskiej miłości do bliźniego. Tworzenie dobrej atmosfery w szkole, w najbliższym środowisku, sprzyjającej kształtowaniu osobowości oraz dążenie do wszechstronnego rozwoju młodego człowieka.

Zarząd Szkolnego koła Caritas

Przewodnicząca- Katarzyna Haniebnik kl. 8a

Zastępca - Sandra Chochołek kl.8a

Sekretarz – Gabriela Pikuła kl. 6c i Łukasz Rosenbaiger kl.7a

Pragnę gorąco podziękować wszystkim Uczniom naszej szkoły i ich Rodzicom, którzy zachęcili swoje pociechy do wzięcia udziału w akcji charytatywnej na rzecz krośnieńskiego hospicjum i wykazali się dobrocią dla chorych i potrzebujących ludzi.

Szczególne podziękowania dla Uczniów naszej Szkoły za udział w akcji przekazuje dyrektor krośnieńskiego hospicjum ks. Marek Zarzyczny i podopieczni Hospicjum.

Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas – Elżbieta Biernacka, Anna Piechota

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 67 gości 

Statystyki

Odsłon : 1912850

Pogoda