Home Aktualności Pożegnanie absolwentów gimnazjum.
PDF 

Nadszedł czas historycznego pożegnania  tegorocznych absolwentów gimnazjum. Uroczystość odbyła się 18 czerwca 2019 r. w sali gimnastycznej SP w Jedliczu. Przybyli na nią zaproszeni goście tj. dyrekcja, nauczyciele, rodzice, a przede wszystkim gimnazjaliści, którzy po raz ostatni wystąpili w roli gospodarzy uroczystości. Swoją obecnością zaszczycił organizatorów również Pan Roman Kopeć- członek Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia, Sportu i Rekreacji, zaproszenie przyjęła także Pani Bożena Baran- dyrektor szkoły minionej kadencji. Natomiast Pani Burmistrz Jolanta Urbanik przekazała na ręce wychowawców specjalne listy gratulacyjne dla młodzieży.

Uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce oraz sukcesy w konkursach i zawodach, zostali wyróżnieni gromkimi brawami i słowami uznania. Otrzymali nagrody książkowe oraz rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców i dyrekcję SP. Rozstrzygnięto również bardzo popularne wśród uczniów plebiscyt na Sportowca Roku oraz Ligę Lektur Szkolnych. Absolwenci z najwyższą średnią wpisali się do Złotej Księgi, natomiast laureaci konkursów i zawodów wojewódzkich, jak również osoby, które wykazały się najlepszą frekwencją w trzyletnim cyklu nauczania, do Księgi Szczególnych Osiągnięć. Wzruszeni rodzice otrzymali podziękowania i listy gratulacyjne.

Na koniec absolwenci zaprezentowali swój pożegnalny, autorski program artystyczny, którego scenariusz napisał wychowawca klasy 3c Pan Michał Stój. Młodzi aktorzy zaprosili publiczność do udziału w pełnej humoru podróży poprzez szkolne perypetie: trudy godzin lekcyjnych, obowiązki przestrzegania szkolnych regulaminów, ciągłą konieczność spełniania edukacyjnych wymagań, aż wreszcie trzydniową sesję egzaminacyjną. Program rozbawił widzów do łez. Absolwenci wykazali się nie tylko imponującymi umiejętnościami kabaretowymi, ale również udowodnili, że są doskonałymi obserwatorami otoczenia, stwarzając wiarygodne kreacje nauczycieli poprzez uwypuklenie ich charakterystycznych cech. Całości towarzyszyła barwna, wirtualna wycieczka szkolnymi korytarzami, pełna zdjęć oraz okraszona zabawnymi komentarzami. Na zakończenie gimnazjaliści nie zapomnieli  o podziękowaniach za trud i serce włożone w proces ich edukacji i wychowania.

        Przed pójściem do domów udali się jeszcze wraz z wychowawcami  do swoich dawnych  sal lekcyjnych, gdzie czekał na nich poczęstunek. Tam spędzili ostatnie wspólne chwile w gimnazjalnym gronie.

Do widzenia Przyjaciele!

 

 

 

 

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości 

Statystyki

Odsłon : 1912065

Pogoda