Home Aktualności Wycieczka do Centrum Dziedzictwa Szkła.
PDF 

 

6 czerwca 2019 r. uczniowie klas II b oraz II c udali się do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. W specjalnej sali mogli zobaczyć, w jaki sposób produkuje się szklane „cudeńka” zgromadzone w gablotach. Dowiedzieli się, jak wygląda piec do wytapiania szklanej masy i przyrządy do wydmuchiwania szkła. Następnie wzięli udział w zajęciach plastycznych, w czasie których malowali na szklanych płytkach wybrane obrazki. Była to jedna z pamiątek tej niezwykłej lekcji, drugą okazał się własnoręcznie wytłoczony szklany medal.

Przyglądając się pracy rzemieślników poznali różne techniki zdobienia szkła – grawerowanie, malowanie, wykonywanie kolorowych witraży czy maleńkich szklanych figurek. Obejrzany w sali kinowej film przybliżył dzieciom historię produkcji szkła w Krośnie i okolicach. Uczniowie zwiedzili też ekspozycje znajdujące się w podziemiach rynku, gdzie szczególnie zainteresowały je doświadczenia wykonywane przez przewodnika.

Momentem kulminacyjnym był zakup pamiątek w sklepie ze szklanymi „cudeńkami”. Wszyscy wyszli stamtąd zadowoleni z dokonanych zakupów. Pobyt w Centrum Dziedzictwa Szkła dostarczył dzieciom wielu wrażeń i nowych doświadczeń.

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 81 gości 

Statystyki

Odsłon : 1909263

Pogoda