Home Aktualności „Opowieści z Narnii. Książę Kaspian”
PDF 

 

6 czerwca odbył się ostatni w tym roku szkolnym konkurs w ramach Ligi lektur Szkolnych klas piątych. Tematem rywalizacji była powieść C.S. Levisa „Opowieści z Narnii. Książę Kaspian”. Do rywalizacji przystąpiło dwanaścioro uczniów, którzy wraz z Piotrem, Edmundem, Zuzanną i Łucją wyruszyli na poszukiwania Aslana, by wspomóc Narnijczyków w walce z okrutnym Mirazem.

Kto zabił Sobiepana? Do kogo należał najmniejszy podarek z Dawnych Czasów? Z jakiej broni śmierć ponieśli Belizar i Uwilas? Jak nazywał się autor podręcznika „Ogród gramatyczny…”? Co w trakcie bitwy utracił Ryczypisk? Kto pasował Kaspiana na Rycerza Zakonu Lwa? Kogo nazywano KMP? Ile dzieci miał Miraz? O co walczyli Starzy Narnijczycy? Jak nazywał się okręt rodzeństwa, którym podróżowali w Dawnych Czasach?

To tylko niektóre pytania, na które musieli odpowiadać uczniowie. Konkurs nie zgromadził tym razem wielu uczestników, ale ci, którzy postanowili zmierzyć się z dodatkową lekturą, wykazali się wielką wiedzą oraz przemyślaną strategią. Ostatecznie w finale znaleźli się uczniowie klasy 5 A, wśród których najlepszy okazał się Karol Słabniak.

Wyniki konkursu:
1. Karol Słabniak – 5 A
2. Zofia Bodaszewska – 5 A
3. Aleksandra Paradysz – 5 A

Wyróżnienie: Mikołaj Wrona – 5 B

Uczestnicy konkursu otrzymali pozytywne wpisy i oceny, ponadto finaliści zostali obdarowani pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Zawodnicy otrzymali też punkty do rankingu. W ten sposób zakończyły się zmagania piątoklasistów o tytuł Mistrza Ligi Lektur Szkolnych. Ostateczne wyniki poznamy już wkrótce.

Gratulujemy!

Michał Stój

 

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości 

Statystyki

Odsłon : 1909199

Pogoda