Home Aktualności „Kajko i Kokosz”
PDF 

 

4 czerwca odbył się ostatni w tym roku szkolnym konkurs w ramach Ligi lektur Szkolnych klas czwartych. Tematem rywalizacji były komiksy Janusza Christy „Szkoła latania”, „Dzień Śmiechały”, „Festiwal czarownic” oraz „Woje Mirmiła”. Do rywalizacji przystąpiło piętnaścioro uczniów, którzy odwiedzili przyjazny gród kasztelana Mirmiła, by przeżyć przygodę wraz z Kajkiem i Kokoszem.

Kto w „Szkole latania” włamał się do garażu z miotłami? Kogo w „Wojach Mirmiła” Kajko i Kokosz potraktowali zgniłym jajem? Kim dla Kokosza była Jaga? Kto w „Dniu Śmiechały” zrobił Łamignatowi kawał? Jakie owady przyniósł w worku Niesław? Jak nazywało się plemię, które w „Festiwalu czarownic” obiecało pomoc Zbójcerzom? Kto jako pierwszy w „Dniu Śmiechały” stanął do pojedynku z dziadem borowym? Czy Mirmił zdał egzamin w szkole latania? Który z bohaterów „Festiwalu czarownic” powiększył się?

To tylko niektóre pytania, na które musieli odpowiadać uczniowie. Konkurs miał nieoczekiwany przebieg, ponieważ dotychczasowi liderzy szybko odpadli z rywalizacji. Największą rolę odegrała tym razem taktyka. Finałowa rozgrywka szybko przyniosła rozstrzygnięcia. Wszystkie szanse zdołała zachować Sandra Peszko i to ona cieszyła się ze zwycięstwa.

Wyniki konkursu:
1. Sandra Peszko – 4 B
2. Natalia Kłodowska – 4 B
3. Lena Czechowicz – 4 C

Wyróżnienie: Rafał Dubis – 4 B

Uczestnicy konkursu otrzymali pozytywne wpisy i oceny, ponadto finaliści zostali obdarowani pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Zawodnicy otrzymali też punkty do rankingu. W ten sposób zakończyły się zmagania czwartoklasistów o tytuł Mistrza Ligi Lektur Szkolnych. Ostateczne wyniki poznamy już wkrótce.

Gratulujemy!

Michał Stój

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 49 gości 

Statystyki

Odsłon : 1912172

Pogoda