Home Aktualności Jubileuszowy Piknik Rodzinny.
PDF 

X Jubileuszowy Piknik Rodzinny na Dzień Dziecka

     1 czerwca 2019 r. w Dniu Dziecka przy Szkole Podstawowej w Jedliczu odbył się X Piknik Rodzinny tradycyjnie już zorganizowany przez Radę Rodziców. Pogoda wyjątkowo dopisała i w trakcie całej imprezy przepięknie świeciło słońce. Uroczystego otwarcia pikniku dokonała Pani Jolanta Smarzowska - dyrektor SP i powitała wszystkich przybyłych gości, w tym Burmistrza Gminy Jedlicze Panią Jolantę Urbanik, Zastępcę Burmistrza Pana Ryszarda Zagórskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej Pana Piotra Woźniaka, Radną Rady Miejskiej w Jedliczu Panią Wenencję Żychowską. Jak na urodziny przystało – był wspaniały tort ze świeczkami, który zaraz na początku wjechał na szkolny plac.

Dla wszystkich gości przygotowano wiele atrakcji, dzięki którym można było w bardzo miły sposób spędzić to sobotnie popołudnie. Dużym zainteresowaniem cieszyła się dmuchana zjeżdżalnia, na której przejazdy dla wszystkich najmłodszych tradycyjnie ufundowała Rada Rodziców SP. Były także kule wodne i przejazdy kucykiem. Atrakcją dla najmłodszych okazało się malowanie twarzy i przejazd po ulicach Jedlicza ciuchcią – krośnieńską kolejką turystyczną z Centrum Dziedzictwa Szkła. Można było także obejrzeć wystawę pszczelarską. Duży aplauz wzbudziły popisy wokalne, muzyczne i gimnastyczne uczniów naszej szkoły.

Gromkie brawa zebrały występy grup działających przy hali GOSiR i przy GOK-u w Jedliczu oraz prezentacja szkolnej 11 drużyny zuchowej „Laskowe Orzeszki”. W sali gimnastycznej zorganizowano wystawę prac plastycznych uczniów oraz warsztaty malowania na szkle. Każdy zainteresowany pod kierunkiem plastyka mógł stworzyć własny obraz i zabrać go na pamiątkę do domu. Było też stoisko regionalne „Jak to drzewiej bywało” stworzone przez uczniów klas czwartych pod opieką wychowawców, na którym można było obejrzeć sprzęty gospodarstwa domowego używane przez nasze babcie i prababcie. Wzrok przyciągały wystawy tematyczne – modeli telefonów komórkowych, modeli samolotów i pojazdów pancernych oraz robotów z klocków LEGO i wystawa czytelnicza. Zainteresowani sprawdzeniem swojej wiedzy mogli zakręcić kołem fortuny lub zagrać partyjkę szachów. W pracowni językowej nauczyciele j. angielskiego zorganizowali quizy dla chętnych. Wielkie zaciekawienie wzbudziła fotobudka obsługiwana przez uczniów, w której każdy z poczuciem humoru miał okazję zrobić zabawne fotki z użyciem śmiesznych gadżetów. Można było także pokonać tor przeszkód w alkogoglach. Ponadto przeprowadzony został turniej rowerowy, który patronatem objęła Burmistrz Gminy Jedlicze. Pani Jolanta Urbanik uroczyście wręczyła nagrody zwycięzcom oraz gratulowała znajomości przepisów. Fani piłki nożnej rozegrali mecze na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Rywalizowały ze sobą drużyny rodziców, uczniów oraz absolwentów. W tym roku zwycięstwo przypadło rodzicom. Ciekawostką okazały się dwa wspaniałe, łagodne psy, które z właścicielem odwiedziły piknik - polskie owczarki podhalańskie pracujące na co dzień z chorymi dziećmi na zajęciach terapeutycznych – dogoterapii. Do owczarków mogło przytulić się każde chętne dziecko. W tym roku na nasz szkolny piknik przybyli strażacy OSP w Żarnowcu i Jaszczwi oraz zawodowcy ze straży przyzakładowej Orlen Południe. Jednostka z Żarnowca zaprezentowała swój nowoczesny samochód ratowniczo – gaśniczy Volvo GBA 3/16. Każdy zainteresowany mógł obejrzeć z bliska jego wyposażenie. Strażacy zaprezentowali się także w akcji podczas symulacji zdarzenia drogowego, w którym uwalniano poszkodowanego uwięzionego w samochodzie. Poszły w ruch nowoczesne narzędzia hydrauliczne i dzielni druhowie raz dwa poradzili sobie z zadaniem. Podczas pikniku można było podziwiać wspaniałe motocykle, na których przybyli zaproszeni członkowie jedlickiej grupy Sherwood Riders oraz samochód wyścigowy Mitsubishi Lancer Mistrza Polski w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski Szymona Piękosia.

Rada Rodziców niezawodnie przygotowała atrakcje kulinarne – wspaniałe ciasta domowego wypieku, kiełbaski z grilla, proziaczki i zapiekanki oraz bogracz. Duże zaangażowanie rodziców i nauczycieli sprawiło, że impreza prezentowała wysoki poziom, stąd znalazła wielu amatorów, którzy opuszczali ją z zadowoleniem.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie oraz organizację X Jubileuszowego Pikniku Rodzinnego. Niezmiernie cieszy fakt, że tak wielu ma dla szkoły tak wielkie serce.

 

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 51 gości 

Statystyki

Odsłon : 1912154

Pogoda