Home Aktualności „Matematyka bankiem praktycznej wiedzy”.
PDF 

10 maja 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Jedliczu: Kacper Waluś i Kacper Woźniak z kl. 2c, Piotr Kłapkowski i Dawid Jaskółka z kl. 4a, Szymon Dudzik z kl. 5b, Patryk Wrona z kl. 5d, Mateusz Fałat z kl. 6b, Aleksandra Trybus z kl. 7a oraz Anna Klatka z kl. 8b wzięli udział w powiatowym konkursie matematycznym „Matematyka bankiem praktycznej wiedzy”.

Konkurs, nad którym patronat objęli: Pan Piotr Wietecha - Dyrektor Banku Spółdzielczego w Bieczu Odział Tarnowiec, Pan Jan Czubik - Wójt Gminy Tarnowiec został zorganizowany w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Tarnowcu.

Celem przedsięwzięcia było m. in. rozbudzenie zainteresowań ekonomią i finansami oraz zastosowanie wiadomości i umiejętności z zakresu finansów osobistych do rozwiązywania praktycznych problemów. W ciągu 60 minut młodzi matematycy musieli wykazać się nie tylko umiejętnością twórczego myślenia w rozwiązywaniu zadań problemowych, ale także znajomością podstawowych pojęć ze słownika ekonomicznego.

Zespół oceniający prace niebawem ogłosi wyniki i wyłoni zwycięzców.
Z niecierpliwością oczekujemy na listę laureatów i wyróżnionych w konkursie, mając nadzieję, że wśród nich znajdą się także nasi uczniowie.

 

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 70 gości 

Statystyki

Odsłon : 1912865

Pogoda