Home Aktualności „Tajemniczy ogród”.
PDF 

 

9 kwietnia odbył się konkurs w ramach Ligi lektur Szkolnych, którego tematem była powieść Frances Hodgson Burnett „Tajemniczy ogród”. Do rywalizacji przystąpiło trzydzieścioro czworo uczniów klas czwartych, którzy postanowili rozwikłać wszystkie tajemnice ogrodu pielęgnowanego przez Mary, Dicka i Colina.

Który z bohaterów postanowił przeprowadzić naukowe doświadczenie? W czyim pokoju znajdowało się rzeźbione łoże z baldachimem? Kto chodził do szkoły z matką Mary? Ile dzieci miał pastor? Jakiego koloru był monogram na teczce, którą Mary dostała od pana Cravena? Gdzie były ukryte drzwi do ogrodu? Jak miała na imię siostra Bazylego? Od kogo Mary dostała kielnię? Czym Dick nakarmił znalezione jagnię? Kim była Łupinka?

To tylko niektóre pytania, na które musieli odpowiadać uczniowie. Czwartoklasiści kolejny raz udowodnili, że lubią czytać, więc rywalizacja była zacięta. W najlepszej dziesiątce konkursu znaleźli się przedstawiciele każdej klasy. Do finału awansował uczeń klasy 4A – Piotr Kłapkowski oraz uczennice klasy 4B – Milena Dziura i Maya Sztaba. Z końcowego tryumfu mogła cieszyć się Milena Dziura.

Wyniki konkursu:
1. Milena Dziura– 4 B
2. Piotr Kłapkowski – 4 A
3. Maya Sztaba – 4 B

Wyróżnienie: Lena Czechowicz – 4 C

Uczestnicy konkursu otrzymali pozytywne wpisy i oceny, ponadto finaliści zostali obdarowani pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Zawodnicy otrzymali też punkty do rankingu Ligi Lektur Szkolnych, w którym to walczą o tytuł Mistrza Ligi Lektur Szkolnych klas czwartych.

Gratulujemy!

Michał Stój

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 86 gości 

Statystyki

Odsłon : 1913378

Pogoda