Home Aktualności Projekt "Bliżej Natury".
PDF 

 

Dobiegło końca głosowanie na najciekawsze lokalne inicjatywy społeczne w ramach V edycji programu Tesco „Decydujesz, pomagamy”. Międzyszkolny Klub Sportowy „Podkarpacie” i grupa „Cybanci”,  dzięki głosom klientów Tesco, zdobyli grant w wysokości 5000 złotych na realizację projektu „Bliżej Natury– turystycznie i sportowo”.

28.04. 2019 r. w sklepie Tesco, w Jedliczu  odbyło się oficjalne, uroczyste wręczenie grantu. Symboliczny czek wnioskodawcom wręczyła kierowniczka sklepu Agnieszka Mruk.  Odbierali go: Dorota Mróz – członek grupy „Cybanci”  i Piotr Bril – Prezes Zarządu MUKS „Podkarpacie”.

 Pani Agnieszka Mruk pogratulowała zdobycia pierwszego miejsca i przypomniała, że na projekt oddano 23 344 głosy w  czterech sklepach Tesco. W V edycji programu mapa Polski została podzielona na 125 mikroregionów, w każdym z nich finansowe wsparcie otrzymały trzy inicjatywy. Tesco wraz z Fundacją Tesco przekazało aktywnym mieszkańcom łącznie  1 125 000 złotych na lokalne działania. To kolejne wsparcie pozytywnej energii i korzystnych zmian, które wpłyną na najbliższe otoczenie mieszkańców.

Pan Piotr Bril wręczył dyplomy kierownictwu sklepu i jego pracownikom oraz klientom jako podziękowanie za zaangażowanie w konkursie. W oficjalnym wręczeniu grantu udział wzięli Prezes Zarządu Jedlickiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Hubert Wojtynkiewicz oraz radni: Piotr Woźniak i Roman Kopeć. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy gminy, duża grupa członków Stowarzyszenia Turystycznego „Cyba” i uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Jedliczu.

Druga część spotkania odbyła się w sali obrad Urzędu Gminy, na które przybyła  Burmistrz Jolanta Urbanik. Dorota Mróz przedstawiła założenia nagrodzonego projektu. Podczas prezentacji omówiła Europejską Sieć Natury 2000 w woj. podkarpackim ze szczególnym uwzględnieniem Obszaru Ochrony Siedliskowej Jasiołka. Projekt będzie realizowany w dolinie Jasiołki, w ciekawym przyrodniczo terenie. Zostanie przystosowany do uprawiania różnych form aktywności ruchowej, z wyeksponowaniem ciekawych siedlisk i okazów przyrodniczych. Nadleśnictwo Kołaczyce  dodatkowo włączy się w rozbudowę projektu na tereny leśne przylegające do doliny.

Już w kwietniu tego roku pojawi się kolejna okazja na zdobycie grantów na realizację lokalnych inicjatyw. Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie internetowej: www.tesco.pl/pomagamy

 

 

 

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 44 gości 

Statystyki

Odsłon : 1927414

Pogoda