Home Aktualności Balladyna na deskach teatru.
PDF 

2 kwietnia 2019 roku 50 uczniów z klasy 7a i 7b pojechało do RCKP w Krośnie na spektakl Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza pt. „Balladyna”.

         Czy chcemy być szczęśliwi? Z pewnością tak! Ona też chciała…Balladyna, tytułowa bohaterka utworu Juliusza Słowackiego, zapomniała tylko o jednym… w życiu nie ma drogi
na skróty. Tylko czy my, ludzie żyjący w XXI wieku, oślepieni blaskiem telewizyjnych gwiazd, szybkich i błyskotliwych karier, o tym pamiętamy?

         Młody człowiek, do którego adresowany jest spektakl powinien zdawać sobie sprawę, że nie da się uciec od odpowiedzialności, a tragiczne losy bohaterki powinien traktować jako przestrogę.

         Oczywiście, w inscenizacji pojawiają się różne kolory. Było wesoło za sprawą prostego i bezpośredniego Grabca, magicznie za sprawą wznoszącej się nad ziemią królowej Goplany, patriotycznie dzięki dobremu i walecznemu Kirkorowi, w końcu mądrze dzięki Pustelnikowi.

         „Balladyna” to utwór złożony, nigdy nie tracący na aktualności, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, dowie się czegoś o sobie, a przecież chyba o to w teatrze chodzi, aby przejrzeć się w nim jak w krzywym zwierciadle.

 

 

Opiekunowie:
Iwona Dobosz
Anna Ginalska
Celina Buczyńska

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 77 gości 

Statystyki

Odsłon : 1913376

Pogoda