Home Aktualności Warsztaty w PWSZ w Krośnie dla najlepszych szóstoklasistów w Gminie Jedlicze.
PDF 

 

4 kwietnia 2019r. szóstoklasiści z Gminy Jedlicze – uczestnicy „X Wiosennego Turnieju Wiedzy” wspólnie z Panią Jolantą Urbanik – Burmistrzem Gminy Jedlicze oraz opiekunami udali się na warsztaty edukacyjne do Kampusu Technicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie.

Integracyjny wyjazd już po raz kolejny był dodatkową nagrodą dla wszystkich uczniów aktywnie uczestniczących w konkursach i turniejach gminnych organizowanych przez Szkołę Podstawową im. Wincentego Manierskiego w Jedliczu w marcu br.

Po przybyciu na miejsce młodzi goście udali się do auli, gdzie zostali uroczyście powitani przez Panią dr Agnieszkę Woźniak – Dyrektora Instytutu Politechnicznego, a następnie przeszli do specjalistycznych laboratoriów. Tutaj pod okiem ekspertów Instytutu Politechnicznego oraz Instytutu Zdrowia i Gospodarki samodzielnie wykonywali doświadczenia. W pracowni chemicznej tworzyli różnego rodzaju roztwory, zajmowali się wykrywaniem metali w roztworach wodnych, jak również obejrzeli „chemiczny gejzer”. W trakcie warsztatów „Fizyka pełna energii” obserwowali linie spektralne dla różnych gazów, a także różnorodne sposoby wykorzystania ogniwa Peltiera, ogniwa wodorowego i fotowoltaicznego oraz turbiny wiatrowej. Przy pomocy mikroskopów odkrywali tajniki mikrobiologii, obserwowali bakterie występujące w żywności oraz zdobywali wiedzę o ich szkodliwości. Na zakończenie, stosując zaproponowane przez eksperta metody, sprawdzali swoją wrażliwość sensoryczną podczas oceny barwy, zapachu i struktury.

Program przygotowany przez pracowników PWSZ w Krośnie był niezwykle ciekawy i dynamiczny. Uczestnicy warsztatów z dużym zaangażowaniem wzbogacali swoją wiedzę i umiejętności, co z całą pewnością przyniesie im wymierne korzyści w przyszłości. Być może nawet dla niektórych wyjazd okazał się źródłem inspiracji do wyboru swojej ścieżki zawodowej.

Składamy serdeczne podziękowania Pani Jolancie Urbanik – Burmistrzowi Gminy Jedlicze, która była pomysłodawczynią organizacji przedsięwzięcia oraz umożliwiła jego realizację.

Koordynator

Dagmara Słabniak

 

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 36 gości 

Statystyki

Odsłon : 1913044

Pogoda