Home Aktualności Ogólnopolski Konkurs z Języka Niemieckiego Weltsprachen Jugend/Kinder.
PDF 

 

   Dnia 03.04.2019 roku odbyła się w naszej szkole VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Niemieckiego: Weltsprachen Jugend ( dla III klas gimnazjum) i Weltsprachen Kinder ( dla klas VII i VIII szkoły podstawowej) – sesja wiosenna. W konkursie wzięło udział 12 uczniów naszej szkoły, chcących sprawdzić swoje umiejętności językowe w zakresie języka niemieckiego. Umiejętność sprawnego komunikowania się w wielu językach jest nie tylko koniecznością na konkurencyjnym rynku pracy, ale pozwala też w życiu dorosłym na aktywny udział w życiu społecznym, gospodarczym oraz kulturowym globalnego świata.

   Uczniowie rozwiązywali testy konkursowe ( inne dla poszczególnych klas) przygotowane w oparciu o obowiązującą podstawę programową. Pytania konkursowe badały umiejętności ucznia w zakresie posiadanego słownictwa, zwrotów, czytania ze zrozumieniem, komunikacji oraz gramatyki. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 17 maja 2019 roku. Z niecierpliwością czekamy na rezultaty pracy naszych uczniów i życzymy im wielu sukcesów.

Nauczyciele germaniści

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 112 gości 

Statystyki

Odsłon : 1909268

Pogoda