Home Aktualności Michał uczestnikiem kolejnego konkursu matematycznego.
PDF 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

30 marca br. w sobotnie przedpołudnie Michał Janocha uczeń klasy 3C gimnazjum zmagał się z rozwiązaniem zadań matematycznych, które przygotowali przewodniczący I i II poziomu XIX Podkarpackiego Konkursu Matematycznego we współpracy z pracownikami Politechniki Rzeszowskiej. Zawody miały miejsce w I Liceum Ogólnokształcącym w Sanoku. W konkursie wzięli udział najlepsi matematycy z powiatu krośnieńskiego (grodzkiego i ziemskiego), jasielskiego, sanockiego, brzozowskiego i bieszczadzkiego.

PKM im. Franciszka Leji odbywa się na dwóch poziomach.Uczestnikami pierwszego poziomu konkursu  mogą być uczniowie klas pierwszych liceów, klas pierwszych i drugich techników oraz klas trzecich gimnazjów i klas ósmych szkół podstawowych, zaś uczestnikami drugiego poziomu uczniowie klas drugich liceów oraz klas trzecich techników. Konkurs przebiega w czterech etapach: szkolnym, powiatowym, rejonowym i finałowym.

Michał wziął udział w etapie rejonowym i był jednym z 24 uczniów zakwalifikowanych do tej części konkursu. Wraz z nim o kwalifikacje do finału walczyli gimnazjaliści i m. in. uczniowie klas pierwszych liceum. Wobec tak ogromnej konkurencji Michał podjął się kolejnego wyzwania. Gratulujemy MU i trzymamy kciuki za awans do finału.

 

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 33 gości 

Statystyki

Odsłon : 1927407

Pogoda