Home Aktualności Konkurs im. J. i W. Grimm.
PDF 

 

Dnia 27 marca 2019 r. w Miejskim Zespole Szkół nr 4 w Krośnie odbył się VI Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego im. J. i W. Grimm. W konkursie wzięło udział 4 uczniów naszej szkoły – Katarzyna Haniebnik ( kl. VII a), Konrad Filar ( kl. VII b), Weronika Machowska ( kl. VIII b) i Samanta Wójcik ( kl. III c).Konkurs odbywał się na dwóch poziomach: poziom pierwszy – szkoła podstawowa, gimnazja, poziom drugi – szkoły ponadgimnazjalne. Podczas etapu wojewódzkiego uczniowie rozwiązywali test wielokrotnego wyboru sprawdzający umiejętności leksykalno – gramatyczne z języka niemieckiego (na poziomie poszczególnych klas) oraz wiedzę o państwach niemieckojęzycznych.

Celem konkursu jest doskonalenie znajomości języka niemieckiego oraz motywowanie uczniów do jego nauki, w szczególności uczniów klas najmłodszych. Najzdolniejszy uczeń siódmej klasy dostanie w tym roku dodatkową nagrodę.

Główną nagrodą jest kurs językowy ufundowany przez Pana Roberta Tomasiewicza – Dyrektora SUCCESS SCHOOL OF ENGLISH w Krośnie. Patronat nad konkursem objęli również Prezydent Miasta Krosna oraz Ambasada Szwajcarii w Polsce. Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe, bony podarunkowe do księgarni Empik oraz dyplomy ufundowane przez organizatorów i prywatnych sponsorów. Ponadto konkurs znajduje się na liście konkursów kuratoryjnych, więc laureaci powinni mieć zapis na świadectwie i dodatkowe punkty przy przyjęciu do szkół średnich.

Życzymy sukcesów naszym uczniom.

Nauczyciele języka niemieckiego :

Renata Grzebyk, Monika Szymańska- Skóra

 

 

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 46 gości 

Statystyki

Odsłon : 1913372

Pogoda