Home Aktualności VII Ogólnopolski Maraton Matematyczny „Banachiada”.
PDF 

15 marca 2019 r. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu odbył się VII Ogólnopolski Maraton Matematyczny „Banachiada”. Naszą szkołę reprezentował dwuosobowy zespół przedstawicieli klasy III C gimnazjum – Olgierd Smyka i Michał Janocha.

Do rywalizacji przystąpiło ponad 40 dwuosobowych zespołów zawodników. Ten zespołowy charakter rozwiązywania problemów odwołuje się do tradycji Kawiarni Szkockiej, w której odbywały się spotkania matematyków lwowskich – wśród nich Banach oraz jego uczniowie stanowili najbardziej intensywnie pracujący kawiarniany zespół.

„Banachiada” to inicjatywa pozwalająca nie tylko wspomnieć jednego z najwybitniejszych polskich matematyków, jakim był Stefan Banach, ale przede wszystkim mająca na celu popularyzowanie wiedzy matematycznej, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań matematycznych uczniów oraz sprawdzenie przez nich własnego poziomu wiedzy i umiejętności w dziedzinie Królowej Nauk.

Wyniki zmagań uczestnicy poznają 25 marca. Trzymajmy kciuki za pomyślność wyników naszej drużyny! Tymczasem gratulujemy odwagi w podjęciu się rywalizacji w tak zacnym gronie młodych matematyków.

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 45 gości 

Statystyki

Odsłon : 1909214

Pogoda