Home Aktualności „Opowieści z Narnii” bez tajemnic.
PDF 

 

         5 lutego nie poznaliśmy laureatów konkursu z „Opowieści z Narnii”. Dzisiaj najlepsza ósemka z klas czwartych dokończyła zmagania. Tym razem uczniowie zmierzyli się niezwykle szczegółowymi pytaniami, ale trzeba przyznać, że i tak świetnie sobie radzili.

Które z dzieci powiedziało: „Nie wiem, czemu tak się dzieje, ale widok tej lampy na słupie dziwne rodzi we mnie uczucie”? kto powiedział, że Aslan jest dziki? W której części świata znajdowała się puszcza, w której bohaterowie polowali na jelenia? W jakiej sytuacji Łucja zdenerwowała się na Aslana? Jakiego koloru nabrała twarz rannego Edmunda? Krzyki jakich ptaków dało się słyszeć w pobliżu zamku Ker-Paravel?

Wiele z tych pytań nie pozostało bez odpowiedzi, ale ostatecznie udało się wyłonić finałową trójkę. W ostatniej rundzie najlepsza okazała się Natalia Kłodowska, która wyprzedziła Piotra Kłapkowskiego oraz Michała Tuleję.

Wyniki konkursu:
1. Natalia Kłodowska – 4 B
2. Piotr Kłapkowski – 4 A
3. Michał Tuleja – 4 A

Wyróżnienie: Lena Czechowicz – 4 C

Uczestnicy konkursu otrzymali pozytywne wpisy i oceny, ponadto finaliści zostali obdarowani pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Zawodnicy otrzymali też punkty do rankingu Ligi Lektur Szkolnych, w którym to walczą o tytuł Mistrza Ligi Lektur Szkolnych klas czwartych.

Gratulujemy!

Michał Stój

 

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości 

Statystyki

Odsłon : 1912121

Pogoda